Вчора
30 липня
28 липня
27 липня
26 липня
24 липня
23 липня
21 липня
20 липня
19 липня
17 липня
15 липня
14 липня

58 об’єктів на Сумщині готує на приватизацію Фонд державного майна

На Сумщині 58 різних будівель на Сумщини внесли до переліку об’єктів малої приватизації. Її проводить Фонд держмайна.

Під дію програми потрапляють будівлі, споруди, вартість яких не перевищує 250 млн грн. Тобто, це – договір купівлі-продажу майна між державою та приватним покупцем.

Одна з них шестиповерхова недобудова на вулиці Зелений Гай у Сумах, які наразі реалізовує Фонд державного майна на аукціоні. Її балансоутримувачем є Східне управління держприкордонслужби України. Її стартова ціна – майже 800 тисяч гривень.

Адміністративна будівля з двоповерховою прибудовою має забудову майже 924 квадратних метри. Як вказано на сайті “Приватизація gov.ua”, об’єкт готовий на 70%, не охороняється. Консервацію не проводили. Виставляють його на аукціон третій раз поспіль.

За словами виконувача обов’язків начальника управління фонду Держмайна України у Сумській області Олександра Єфіменка, на сьогодні приватизували 19 об’єктів вже на сьогоднішній день. До держави залучили понад 2 млн грн.

“Продавалось і рухоме майно, в тому числі автомобіль апеляційного суду. Найбільше майна ми продавали Держпродспоживслужби – це різні приміщення, різні будівлі, які не використовуються державним органом”, – зазначив він.

Усі об’єкти, які вже виставили на аукціоні, можна знайти на сайті “Приватизація gov.ua”. Серед запропонованого на Сумщині: недобудовані житлові будинки, магазини, складські приміщення, котельні, будинки культури.

Сам продаж такого відбувається на електронних аукціонах лише в системі Прозорро. Продаж – за допомогою електронного майданчика – Е-Тендер.

Директор з розвитку державних електронних аукціонів торговельного майданчика Е-Тендер Аліна Канєвська говорить, що потенційним покупцям потрібно у першу чергу звертати увагу на умови приватизації.

“Вони або можуть бути або взагалі відсутні у об’єкті приватизації і ви просто його купуєте. Це як угода купівлі-продажу. Або ж, навпаки, є такі принципові додаткові умови, наприклад якщо продається державне підприємство.Може передбачатись збереження виду діяльності”, – зазначає вона.

Також, за її словами, варто звернути увагу на земельну ділянку, на якій безпосередньо перебуває об’єкт.

“Потенційний інвестор купує саме об’єкт нерухомості, а земельна ділянка перебуває або в комунальній, або в державній власності, і потім буде її оформлювати і брати в оренду”, – додає Канєвська.

Також, зазначає вона, треба звертати увагу на те, чи оформлена ділянка, чи є в неї кадастровий номер.

“Бувають такі випадки, коли земельна ділянка взагалі не оформлена, відсутній кадастровий номер і можуть бути певні складнощі під час оформлення у нотаріуса”, – підсумувала вона.

Найближчий аукціон на Сумщині відбудеться 28 вересня. Тоді мають реалізувати 7 об`єктів. Ціни на недобудовані будинки у районах стартують від 5 тисяч гривень.

Джерело: suspilne.media

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

4 листопада
3 листопада