Вчора
28 липня
27 липня
26 липня
24 липня
23 липня
21 липня
20 липня
19 липня
17 липня
15 липня
14 липня
13 липня
12 липня
10 липня

Чому полуниця на ринках не дешевшає?

У Глухові за кіло української полуниці підприємці правлять 145 грн.  Звичайно, що черги за ягідками немає, але й довго вона не затрималась. Кажуть, за декілька днів розпродали всю.

«Привозили небагато, бо товар не всім по кишені. Але завжди знаходяться ті, хто може себе побалувати», – зазначає продавчиня.

Підприємці пояснюють: висока ціна на полуницю, бо в закупці вона дорога. Причина цього – пошкоджений врожай на півдні. Зазначають, що коли в травні Херсонщиною прокотились заморозки, ягода вже достигала. Чимало почорніло, тому першої полуниці не так і багато. А коли фермери втрачають урожай, то покупці – гривні. Бо саме дефіцит і провокує високу вартість.

Ягідники прогнозують, що скоро, коли почнеться масовий збір полуниці, ціни мають піти вниз. Кажуть, буде десь 35-45 грн за кіло. Але, знову ж таки, якщо не нашкодить погода.

Фермери з Херсонщини зазначають, що головне зараз – більше тепла і сонця, тоді ягода набирає сили, гарно дозріває. Відмічають, якщо ж ітимуть дощі, то більшість врожаю набере вологи і його просто неможливо буде транспортувати, бо ще на полях почне перетворюватись на кисіль. До речі, чи вистачить місцевої полуниці – теж питання. Багато хто з господарів жаліється, що до весни дожило мало стебел.

«У мене була чимала ділянка на городі. Ще з осені спланувала розсадити полуницю весною, бо в сезон то непоганий заробіток. Але я не те, що не розсадила, ще й половину втратила», – розповідає жителька Усівки Валентина.

Ті, у кого стебла більш-менш вижили, стикнулись з іншою проблемою: квіти з плодами зсередини виїдає шкідник, який серед населення має назву «альонка». Що ж, чекати залишилось недовго – полуниця на городах і суниця в лісі зараз активно квітнуть.

nedelya.info

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

4 листопада
3 листопада