10 червня
8 червня
4 червня
31 травня
26 травня
23 травня
22 травня
21 травня
20 травня
18 травня
15 травня
13 травня
11 травня
7 травня
6 травня
1 травня
30 квітня
29 квітня

Депутати підтримали ініціативу Єфрема Лазарева щодо облаштування у сумських школах і дитсадках укриттів

Сьогодні на сесії Сумської міської ради було ухвалено очікуване сумчанами рішення щодо облаштування укриттів у школах і дитсадках міста, аби діти мали змогу навчатися офлайн і перебувати у безпеці в разі повітряної тривоги. На прийнятті цього проєкту наполягав заступник голови фракції політичної партії «Слуга народу» у Сумській міській раді Єфрем Лазарев, закликаючи депутатів до консолідованого голосування. Народний обранець переконував, що кошти громади необхідно спрямувати саме на укриття, а не пускати на чергові «євродвори», адже йдеться про найголовніше – збереження життя дітей. Відстоюючи перед колегами це питання, депутат також наводив важливий аргумент: можливість повноцінного виховання та навчання у навчальних закладах дозволить батькам не сидіти постійно вдома з малечею, а виходити на роботу і допомагати розбудовувати країну, завдяки чому покращиться загальна економічна ситуація.

«Відбулася важлива сесія Сумської міської ради для життєдіяльності міста, особливо, що стосується соціальних та гуманітарних питань.

Допомогли нашим військовим, вирішили питання соціального характеру, підтримали сумських спортсменів.

Але головне, над чим працювала наша команда останні місяці – облаштування у сумських закладах освіти укриттів, куди зможуть спуститися діти під час повітряної тривоги.

Так, це було непросто, адже дехто хотів “обділити” дітей, пустивши кошти на інші “проєкти”. Але ми відстояли і допомоглися того, що у всіх школах та дитячих садочках, де можна було за три літні місяці облаштувати такі укриття – вони були зроблені.

Що я маю на увазі? Попередньо була сформована комісія, яка визначила у яких школах та дитячих садочках можна оперативно (протягом кількох місяців) зробити такі укриття. Адже є такі заклади освіти – де просто взагалі не можливо це зробити, або коштів і часу потрібно стільки, що і процес навчання там буде неможливий, і ресурсів буде витрачено так багато, що можна буде забезпечити облаштування кількох укриттів в інших навчальних закладах. Тому до кожного такого обстеження підходили виважено – з одного боку прагнули, запустити повноцінний процес освіти, з іншого – ресурси громади також мають бути використані раціонально.

І ось маємо позитивний результат – там де можливо зробити укриття – вони будуть зроблені вже цього літа і з наступного навчального року там розпочнеться повноцінне навчання. Це десятки навчальних закладів – більшість учнів Сум зможуть ходити до своїх шкіл, а найменші сумчани – до дитячих садочків.

Щиро вдячний усім колегам по депутатському корпусу за підтримку такої важливої освітянської безпекової ініціативи!» – написав Єфрем Лазарев на своїй сторінці у Фейсбуці.

Раніше депутат зауважував, що впоратися із облаштуванням укриттів у визначених школах та дитсадках вдасться протягом літа з тим, щоб уже новий навчальний рік починати в кращих умовах з точки зору безпеки.

Нагадаємо, Єфрем Лазарев, провівши перемовини з європейськими виробниками та вирішивши питання логістики, привіз для наших військових з Іспанії 1060 комфортних берців.

4 листопада
3 листопада