10 червня
8 червня
4 червня
31 травня
26 травня
23 травня
22 травня
21 травня
20 травня
18 травня
15 травня
13 травня
11 травня
7 травня
6 травня
1 травня
30 квітня
29 квітня

Глухівські депутати виступили зі зверненням про відкладання поділу районів

Депутати Глухова звернулися з проханням до Президента України, Верховної Ради та Кабміну відтермінувати формування нового поділу районів. Текст звернення оприлюднили на сторінці  Глухівської міської ради у Фейсбуці:

«Ми, депутати Глухівської міської ради VII скликання, звертаємося до Президента України В. Зеленського, Голови Верховної Ради України Д. Разумкова, Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля з проханням відкласти питання формування нового районного поділу та схвалення проекту Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» до внесення змін до Бюджетного кодексу України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації».

Проектом Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» пропонується суттєво укрупнити райони та включити до їх складу міста обласного значення. Ми вважаємо, що вищезазначений проект Постанови знищує результати децентралізаційної реформи, розбудови ОТГ та призведе до вилучення з бюджетів міст і громад частини доходів, необхідних для надання життєво-необхідних послуг їх мешканцям.

Ми занепокоєні тим, що процес укрупнення районів відбувається без широкого громадського обговорення, що може призвести до соціального вибуху через несприйняття в суспільстві нового районного поділу. Окрім того, це рішення загрожує негативними наслідками для всієї країни, а саме:

1) недоступність публічних послуг для громадян;
2) двовладдя та безвідповідальність за стан справ на місцях;
3) погіршення фінансового стану міст і громад внаслідок перерозподілу надходжень від ПДФО;
4) численні конфліктні ситуації щодо визначення районних центрів;
5) втрата роботи для великої кількості посадових осіб ліквідованих районних державних адміністрацій та працівників бюджетних установ.

Процес формування спроможних громад не завершено ні в конституційному, ні в економічному, ні в адміністративному сенсі, і тому неможливо переходити до наступного кроку – формування нового районного поділу.

Більше того, до прийняття вищезазначеної Постанови необхідно створити відповідну законодавчу та ресурсну основу для сталого економічного розвитку кожної громади. Також мають бути визначені повноваження громад, ліквідовані представницькі органи місцевого самоврядування на районному рівні, розподілені повноваження між місцевим самоврядуванням та державною владою, сформовано достатню фінансову базу задля досягнення головної мети реформи – забезпечення належного рівня добробуту кожного українця незалежно від громади, в якій він проживає.

Враховуючи зазначене, звертаємося з проханням відкласти питання формування нового районного поділу та схвалення проекту Постанови Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» до внесення змін до Бюджетного кодексу України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації»».

hlukhiv.info

4 листопада
3 листопада