29 червня
10 червня
2 червня
1 червня
31 травня
30 травня
19 травня
29 квітня
28 квітня
27 квітня
23 квітня
22 квітня
20 квітня
18 квітня
17 квітня
16 квітня
23 лютого
22 лютого

Кролевецьке МУВГ має претензії до обласної екоінспекції

“Робота Кролевецького МУВГ, а скоріше обов’язок – це раціональне використання, відтворення та охорона навколишнього середовища взагалі та водних ресурсів зокрема. Але на даний час, чомусь, складається враження, що робота екоінспекції зводиться до того, щоб скласти лише паперовий акт з накладанням штрафних санкцій, не вникаючи в суть тих робіт, виконання яких спрямовані на покращення екологічного стану даної річки”, – йдеться у повідомленні на сторінці Кролевецького міжрайонного управління водного господарства.

У господарстві відмітили, що за останні 5 років на природоохоронні заходи державні кошти на північний регіон Сумської області, а саме Кролевецький, Шосткинський, Середино-Будський та Ямпільський райони, не виділялись (вийняток – ремонт ГТС в с. Голубівка С-Будського району, які надійшли в кінці року, що унеможливило їх повне використання – 1,4 млн. грн. за 1,5 місяці).

Тому, коли залучаються кошти на покращення екологічного стану та збереження водних ресурсів свідомих громадян, громадських об’єднань чи приватних підприємців, то екологічна інспекція повинна, на нашу думку, йти на зустріч та допомагати в проведенні заходів, які направлені на покращення стану природного середовища в нашому регіоні, а не навпаки (як показала дана ситуація).

“Стосовно інформації доведеної 21 травня 2020 року на сайті новин щодо робіт, які проводились на р. Клевень біля с. Камінь, то Кролевецьке МУВГ має свою точку зору, керуючись насамперед кінцевим результатом робіт, що повинно призвести до покращення сприятливого гідрологічного та санітарного стану річки. Протягом тривалого періоду річці Клевень не надавалась належна увага на виконання заходів, пов’язаних з попередженням шкідливої дії води і ліквідацією її наслідків, включаючи протипаводковий захист населених пунктів та земель”, – наголошують в Кролевецькому МУВГ.

В управлінні зазначають, що за даний період сталося зменшення водного дзеркала, замулення, береги заросли порослями, а сама річка захаращена сушняком та різними сторонніми предметами – в річці сталося виснаження вод, тобто зменшилась величина поверхневого стоку, який не зможе швидко відновитись природним шляхом. Рівень води річки Клевень, порівняно з аналогічним періодом минулого року , знизився на 1,4 метри. У зв’язку з цим збільшився уріз води, тобто берегова, лінія.

Крім того, склалася аварійна ситуація в районі третьої греблі на предмет зміни русла р. Клевень, а саме – в зв’язку з заростанням даної території верболозами, чагарниками та іншими породами дерев, які повністю заплітаються різними в’юновими трав’янистими рослинами, що призводить до замулення русла і перешкоджає відведенню води при проходженні весняного паводку. На сьогодні, на третій греблі вода розмила на дві третини насип, який відокремлює та розділяє русла р. Клевень та р. Сейм. Якщо негайно не прийняти міри (в аварійному порядку), то частина р. Клевень, а саме довжиною 860 м залишиться без води (акт обстеження від 14.02.2020 року).

Тому спільно з Камінською сільською радою, залучивши до співучасті небайдужих громадян, було вирішено провести аварійні роботи по розочистці частини р. Клевень від мулу та порослі (фото № 4,5,6 – роботи, виконані на даний момент).

На сьогоднішній день, виконаний незначний об’єм даних робіт, при цьому в Управлінні наголошують:

1. Роботи проводяться з додержанням санітарних норм та в рамках Водного кодексу України.

2. Днопоглиблення річки не проводиться, русло не змінюється – проводиться очистка замулених ділянок русла річки.

3. Родючий шар землі не знімався. Роботи проводяться в руслі річки, тому родючого шару ґрунту там практично не може бути.

4. Кролевецьке МУВГ ніяких вирубок не проводило.

5. Дані види робіт по відтворенню водних ресурсів проводяться за рахунок власних коштів небайдужих громадян.

Debaty.sumy.ua

4 листопада
3 листопада