Вчора
3 грудня
2 грудня
1 грудня
30 листопада
29 листопада
28 листопада
27 листопада
26 листопада

Лікар-психіатр розповів про наслідки медреформи

Лікар-психіатр, психотерапевт, медичний директор комунального некомерційного підприємства Сумської облради «Обласна спеціалізована лікарня» у Глухові (обслуговує 6 районів Сумської області, приймає пацієнтів і з Сум, у 2019 році пролікувала 1500 пацієнтів) Євген Скрипник в коментарі 112.ua розповів, що, попри відносно кращу, ніж у інших, (НСЗУ установу профінансувала на квітень — грудень на 71% від потреби), ситуація з фінансуванням складна.

«З тих грошей, що нам дає НСЗУ, ми повинні виплачувати пенсії колишнім своїм працівникам, які пішли на пільгову пенсію, а це близько 30 тис. грн на місяць. У нас чотири людини служать в армії, і ми теж повинні виплачувати їм заробітну плату з цих самих коштів», — повідомив Скрипник.

За його словами, в нинішній ситуації відчувається дефіцит коштів на виплату зарплат медперсоналу. Установа стоїть перед необхідністю скорочувати ліжко-місця (ще до другого етапу реформи їх скоротили на 10 до 160). Якщо фінансування збільшено не буде, доведеться звільнити не менше ніж 30% співробітників.

Лікар попередив, що без належного фінансування може погіршитися раціон харчування хворих, рівень забезпечення ліками.

Він також розповів історію пацієнтки: «Ми у своїй практиці вже стикалися з випадками, коли, наприклад, змушені були виписати хроніка бабусю-пенсіонерку додому. З рідних у неї тільки брат, який наглядати за нею не бажає, а вона сама не може навіть приготувати собі їжу, ввімкнути газову конфорку. Минає час, і її привозить до нас назад в лікарню швидка допомога. Але водночас кошти, передбачені НСЗУ для неї, вже за місяць (у рамках гарантованого пакету) закінчуються, і, якщо медперсонал не може далі за нею доглядати (годувати, купати, виділяти медикаменти) за власні гроші, її треба буде знову виписувати».

Ще одна причина, яка буде штовхати лікарів виписувати пацієнтів «соціальних ліжок», — те, що НСЗУ виплачує 7200 грн тільки за проліковані випадки, за фактом виписки, адже принцип такий, що гроші ходять за пацієнтом.

Debaty.sumy.ua

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

4 листопада
3 листопада