Вчора
22 травня
21 травня
20 травня
18 травня
15 травня
13 травня
11 травня
7 травня
6 травня
1 травня
30 квітня
29 квітня
25 квітня
24 квітня
23 квітня
19 квітня
18 квітня
16 квітня

Медики Сум закликали пройти тестування на ВІЛ/СНІД

Фахівці відділу охорони здоров’я закликають містян подбати про своє здоров’я та життя, пройшовши тестування на ВІЛ/СНІД та дізнавшись свій статус.

Зробити це можна в усіх міських закладах охорони здоров’я, у тому числі у сімейних лікарів, які забезпечені швидкими тестами. Окрім того, молодь та підлітки можуть обстежитись анонімно в «Клініці, дружній до молоді» Дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди, наголошує міський санолог відділу охорони здоров’я Наталія Зобова.

За її словами, у місті проживає 521 ВІЛ-інфікована особа, разом із тим, 160 хворих на СНІД (щорічно від цієї хвороби помирає 5-6 чоловік).

«У третю неділю травня весь світ згадує людей, які померли від СНІДу. Всесвітній день пам’яті присвячено посиленню боротьби за здоров’я та права пацієнтів, адже сьогодні при ранньому виявленні та відповідній терапії ВІЛ-позитивні люди можуть жити повноцінним життям. Так, для збереження життя та здоров’я кожного пацієнта необхідно розпочати лікування як можна раніше, не відкладаючи до моменту появи будь яких симптомів. У Сумах же створені всі умови для забезпечення вільного доступу населення до послуг з консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію. Окремо звертаємось і до тих, хто вже знає про свій ВІЛ-статус, але не отримують лікування: збережіть своє життя і здоров’я та своїх близьких, почніть лікування і запропонуйте пройти тестування своїм статевим партнерам!», – підкреслила Наталія Зобова.

4 листопада
3 листопада