Вчора
27 листопада
26 листопада
25 листопада
24 листопада
23 листопада
21 листопада
20 листопада
19 листопада
18 листопада

«Митні та податкові стимули для індустріальних парків допоможуть розвивати бізнес на Сумщині», – Ігор Васильєв

Ухвалені в першому читанні законопроєкти №5688 та №5689 про митні та податкові стимули доповнюють базовий закон про індустріальні парки та стають важливим кроком до того, аби такі парки стали ще одним інструментом для посилення фінансової спроможності громад.

Про це повідомив народний депутат України Ігор Васильєв прямо із зали Верховної Ради.

Такі митні й податкові стимули відповідають найкращим світовим практикам, переконаний нардеп. Це має створити сприятливі умови для залучення маштабних інвестицій у промислове виробництво.

Що ж саме передбачається законопроєктами?

Від сплати ПДВ звільняється імпорт нового обладнання для індустріальних парків. Резиденти на 10 років звільняються від сплати податку на прибуток. Органи місцевого самоврядування отримують право встановлювати пільгові ставки податку на нерухомість і плати за землю.

Нове обладнання, яке ввозитимуть учасники індустріальних парків для власних потреб, звільняється від оподаткування митом. Таке обладнання не можна буде передавати в оренду, лізинг чи користування третім особам.

«У тому, що це ефективно працює, нас переконує досвід інших країн. Так, у Південній Кореї наразі діє 1200 індустріальних парків, у Китаї – 375, у Туреччині – 346. Як результат — у 2013 році Туреччина, яка до цього десятиріччями була боржником МВФ, повністю погасила свою заборгованість», – говорить парламентар.

За оцінками експертів, 1 гектар індустріального парку при повноцінній роботі створює 50 робочих місць. А 1 вкладений долар дозволить залучити 5-6 доларів інвестицій.

На Сумщині поки що створені три індустріальні парки: у Сумах, Шостці та Тростянці.

«На мою думку, цього недостатньо, – говорить Ігор Васильєв. – І саме такі преференції, прописані у зазначених законах, допоможуть розвивати бізнес у Сумській області, пожвавлювати економіку та спроможність громад».

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

4 листопада
3 листопада