Вчора
6 грудня
5 грудня
4 грудня
3 грудня
2 грудня
1 грудня
30 листопада
29 листопада
27 листопада
24 листопада
23 листопада

Мозаїка з Кролевецького будинку культури потрапила в альбом, що виданий в Німеччині

У Німеччині виходить вже другий альбом, присвячений радянській мозаїці в Україні. Вона є на стінах побудованих в СРСР житлових будинків, заводів, спортивних комлексів. Про це інформують у виданні DW. Серед робіт представлена і мозаїка, що нанесена на Кролевецький районний будинок культури, яка теж потрапила до альбому, передає 05453.com.ua.

“У радянські часи, особливо в 1970-1980-х, похмурість стандартизованої бетонно-блочно-панельній архітектури нерідко намагалися прикрасити, використовуючи гігантські мозаїчні панно. Зрозуміло, ця мозаїка повинна була виконувати не тільки естетичні, але і пропагандистські функції. Через десятиліття вже мало хто сприймає її як пропаганду. Естетика виходить на перший план, вважає київський фотограф Євген Нікіфоров і берлінське видавництво DOM publishers, що випустило зараз вже другий альбом його фотографій, присвячений радянської модерністської мозаїці: “Art for Architecture Ukraine. Soviet Modernist Mosaics from 1960 to 1990″”, – зазначають у виданні.

Фотографії супроводжуються чудовими текстами, поясненнями, коментарями мистецтвознавця і куратора Поліни Байцим, які виводять цю книгу на рівень монографії про радянській пропагандистській мозаїці в Україні.
Джерело: debaty.sumy.ua

4 листопада
3 листопада