Вчора
23 січня
21 січня
19 січня
13 січня
12 січня
5 січня
4 січня

На Охтирщині віддали в оренду пасовище без відома мешканців села

Йдеться про село Велике Озеро на Охтирщині. Про ситуацію повідомив у Фейсбуці Павло Стрельников.

«В селі Велике Озеро жителі обурені тим, що земельна ділянка, на якій вони десятиліттями випасають худобу та заготовляють сіно, площею 10.9879 га, яка географічно знаходиться в центрі села, раптово передана в оренду на 7 років фермерському господарству «АГРАРІЙ 2017», директором якого є Михаил Мясников (Mikhail Myasnikov). Жителі не знали, що проводився аукціон з продажу права оренди цієї ділянки. Ніхто не бачив об’яв в газетах, вебсайті, не виставлені рекламно-інформаційні стенди на ділянці, яка виставлена на аукціон, як це вимагають положення Порядку проведення земельних аукціонів, які затверджені Постановою КМУ від 27.02.2008 р. №90. Наразі жителям села не показані жодні документи щодо аукціону та договору про оренду земельної ділянки. На загальні збори жителів села 26.05 від влади приїхали лише працівники земельного відділу Охтирської міської ради та провели консультації з жителями. На питання жителів по телефону в «гучному режимі» відповів Народний депутат України Микола Задорожній. Але читачі розуміють, що це питання, по-суті, не відповідає завданням та підвідомчості нардепа. Спірна земля є комунальною власністю Чернеччинська ОТГ і саме керівництво громади повинно взаємодіяти з мешканцями!

Питюкова Надежда, яка працює в Охтирський райдержадміністрації, в коментарі на пост Юрій Дечанський відповіла: «Чернечинська ОТГ земельну ділянку за кадастровим номером 5920384000:01:001:5581 (01.02) для ведення фермерського господарства, площа: 10.9879 га була передана в оренду шляхом продажу права на земельних торгах аукціоні. Інші земельні ділянки, а саме 5920384000:01:001:5931; 5920384000:01:001:5930; 5920384000:01:001:5929 на даний час громада має намір взяти під пасовища худоби пройшли загальні збори вибрали уповноважену особу, яка звернулася з клопотанням до голови Чернеччинської сільської ради щодо створення громадського пасовища. На даний час Roman Bublik. підтримав наміри громади у створенні пасовища»

Надія Питюкова усно розповіла мені, що 6.06.2020 запланована чергова сесія Чернеччинської ОТГ, на якій буде розглядатися питання надання мешканцям села земельних ділянок для громадського пасовища. На мапі я вказав ці ділянки жовтим кольором, а ділянку, яку надали фермеру – червоним.

Мета цього посту – дізнатись позицію депутатів Чернеччинської ОТГ. Я прошу депутатів в коментарях написати, як вони планують голосувати на сесії щодо надання трьох земельних ділянок під громадське пасовище. Поставте цифру 1 – якщо «За»; 2 – «Проти»; 3 – «Утримаюсь»; 4 — «Моя хата з краю — нічого не знаю».

Нагадаю персональний склад депутатів:

Ріпа Лариса Станіславівна (Ларіса Ріпа)
Гаранжа Володимир Сергійович (https://www.facebook.com/profile.php?id=100045626542050)
Кляп Павло Мигалевич (https://www.facebook.com/profile.php?id=100030304966049)
Троценко Людмила Іванівна
Решітько Оксана Олександрівна (Оксана Решитько)
Івченко Сергій Олександрович
Мицай Оксана Анатоліївна (Оксана Мицай)
Базалій Олександр Сергійович (Александр Базалий)
Волошин Олександр Михайлович
Коломієць Володимир Іванович
Пелих Валентина Анатоліївна (Валентина Пелых)
Задорожний Юрій Григорович
Бейзим Людмила Миколаївна (Людмила Бейзим (Lyudmila Bejzim)
Лазаренко Зоя Сергіївна (Зоя Лазаренко)
Солошенко Михайло Васильович
Пелих-Палієнко Людмила Олександрівна (Людмила Людмила)
Кульбич Світлана Іванівна (https://www.facebook.com/profile.php?id=100022380184313)
Бабич Анатолій Іванович (Анатолій Бабич)
Денчик Юрій Анатолійович (Юрий Денчик)
Смілик Микола Васильович (Микола Смілик)
Тараненко Раїса Миколаївна (Раіса Тараненко)
Руденко Микола Іванович
Петренко Олександр Іванович (Александр Петренко)
Скубач Тетяна Іванівна (Татьяна Скубач)
Селегей Микола Михайлович
Нерозя Костянтин Іванович

Після проведення сесії я планую зробити публікації, в яких вкажу персонально, як депутати голосували з приводу цього питання, щоб громада знала «хто є хто».

Мене особисто обурила ця ситуація. Питання навіть не в тому, що жителям Великого Озера шкода землі ніби через жадібність. Ні, жителі не проти щоб фермер випасав худобу та використовував пасовище. Питання в першу чергу в тому, щоб земля не розорювалась, бо буде біда з паводками. Крім того, за ці ділянки є пасовищами з нормативною оцінкою землі близько 6 000 гривень за гектар. Оцінка земель під рілля близько 30 000 гривень. А фермер має намір розорювати ділянку, яку йому надали в оренду. Якщо так станеться і фермер буде засівати цю ділянку, то громада на таких умовах отримає в 5 разів менше орендної плати! Я вважаю, що Роман Бублик розуміє це. А чому так сталося – кожен зробить свої висновки», — написав Павло.

В селі Велике Озеро жителі обурені тим, що земельна ділянка, на якій вони десятиліттями випасають худобу та заготовляють…

Опубліковано Павлом Александровичем Стрельниковим Середа, 27 травня 2020 р.

Джерело http://debaty.sumy.ua/news/society/na-sumshhini-viddali-v-orendu-pasovishhe-bez-vidoma-meshkantsiv-sela

4 листопада
3 листопада