24 вересня
22 вересня
17 вересня
14 вересня
13 вересня
12 вересня
10 вересня
7 вересня
6 вересня
5 вересня
4 вересня
31 серпня
30 серпня
26 серпня
24 серпня
23 серпня
19 серпня
18 серпня
17 серпня
16 серпня

На Сумщині — конфлікт через ставок

Мешканці Чернеччинської ОТГ, що в Охтирському районі на Сумщині, не можуть ловити рибу у ставку, який зариблювали. Місцеві говорять, що під час карантину водойму орендував підприємець і не дозволяє тепер купатися і рибалити, пише «Суспільне». Понад 50 жителів Чернеччинської громади зібралися біля ставка, який за власні гроші зариблювали останні три роки. За словами Володимира Нетреби, жителя тутешнього села Хухра, два місяці тому вони дізналися, що водойму орендували.

«Ми привозили сюди два камази глини, своїми силами підсилили дамбу. Поприбирали сміття. І незрозуміло звідки взявся цей орендар, притягли сюди вагончик, «Кразом» з військовими номерами. Орендар найняв людей, які охороняють ставок. Люди були зі зброєю», — розповідає Володимир.

Ставок знаходиться на околиці села Хухра, на території Чернеччинської сільради. «Нам не показали акт оренди землі. Акт оренди ставка був з печаттю, но без числа і дати. Про що це говорить? Це говорить про те, що готовились документи «заднім» числом», — розповідає мешканець сусіднього села Лутище Володимир Чумак.

Вагончик, про який згадували люди, стоїть на дамбі. В очереті – моторний човен. Охоронці, кажуть, що водойма — в оренді, все — за законом. «Всі документи у поліції, ознайомтесь будь ласка», — говорить охоронець, який представився Дмитром.

Поліцію сюди викликала депутатка Чернеччинської сільради Людмила Пелих-Палієнко. За договором, який вона показала, в оренді з 13 квітня 2020 року знаходиться 54 га землі під водою та 650 тис. куб. метрів води. Вона каже, що це — частина річки Хухра. «Даний вагончик встановлений на гідроспоруді, яка не передана орендарю за договором оренди, і вона самовільно встановлена. Справа в тому, що передала Сумська ОДА, знову ж таки з порушеннями, була зменшена площа даної водойми, втрати бюджету існують. Більше того, по документації питань дуже багато. Там проєкт землеустрою затверджений ще Хухрянською сільрадою, не оновлений, відсутні погодження ділянок, меж», — розповіла депутатка.

Ставок біля села Хухра віддали в оренду через аукціон, як землі державної форми власності, що розташовані за межами населеного пункту. Про це сказав директор Департаменту агропромислового розвитку обласної адміністрації Олександр Маслак. «Користувачем даного водного об’єкту є фізична особа, яка пройшла відповідну процедуру і на публічних торгах у вигляді аукціону стала переможцем. Кошти щодо оренди даної земельної ділянки під водним об’єктом отримає ОТГ, тобто вона була зацікавлена в тому, щоб ефективно використовувалися всі землі, які знаходяться на території громади. Загальна сума щорічної оренди даного водного об’єкта перевищує 25 тис. грн», — сказав Маслак.

На сім років орендував ставок підприємець Олег Алєксєєнко. Він розповідає, що вийняв зі ставка сітки, якими хтось незаконно ловив рибу.«Люди всі сидять, ловлять. Це дезінформація, що хтось когось виганяє, рибалки всі сидять. А баламутять — браконьєри, тому що ми їм наступили на болюче місце. Ми хочемо зробити все по закону, зарибити. Якщо мені видали незаконно оренду, то я теж буду стягувать, тому що я заплатив 93 тис. грн орендної плати, я заплатив за аукціон проведення. Якщо вони порушили закон, значить, будь-ласка, будемо розривати договір, і хай мені повертають кошти, що вони зробили мені невірний договір», — говорить Алєксєєнко.

Аби розірвати договір оренди, сказала Людмила Пелих- Палієнко, подаватимуть до суду.

Джерело http://debaty.sumy.ua/news/society/na-sumshhini-konflikt-cherez-stavok

4 листопада
3 листопада