Вчора
26 січня
20 січня
18 січня
17 січня
12 січня
30 грудня
29 грудня
26 грудня
24 грудня
22 грудня
21 грудня
19 грудня
16 грудня
13 грудня
12 грудня
9 грудня
7 грудня
6 грудня
5 грудня

На Сумщині майже не залишилось цілинних ділянок

В області є єдина в Україні цілинна ділянка лучного степу лісостепової зони, якої протягом століть, а може й тисячоліть не торкався плуг. Це природній заповідник “Михайлівська цілина”.

Майже всі лучні в нашій країні степи розорані, але цю земельну ділянку від людського впливу вдалося повністю зберегти. Тільки тут можна побачити і відчути яка ж вона наша земля. Трава тут виростає в пояс і має просто фантастичний п’янкий аромат.

Заповідник «Михайлівська цілина» створений у 1928 році. Він розташований на території Лебединського та Недригайлівського районів в басейні річки Сула (біля с. Великі Луки Катеринівської сільської ради Лебединського району) та займає площу 882,9 га.

Тут ніколи не жили люди, і навіть війни не торкнулися цієї землі. З 1741 року ці землі належали графу Капністу, відомому конезаводчику. Він використовував цю ділянку для випасання своїх породистих рисаків. З приходом радянської влади земля стала державною, і тут був офіційно створений заповідник.

«Зараз саме час відправитись на прогулянку до Михайлівської цілини на велосипеді. Але не забувайте, що відвідувати заповідник можна тільки в межах еко-стежок та з дозволу адміністрації заповідника. Завжди поводьтеся у заповіднику дуже обережно, там не повинно залишатися ніякого впливу людини. Нам треба зберегти цю красу для наступних поколінь», — повідомляє відділ промоції та туризму Сумської ОДА.

За довідками звертатися за тел.:(0542) 771701 та https://www.facebook.com/zapovidnyk.tsilyna.

4 листопада
3 листопада