Вчора
16 квітня
12 квітня
11 квітня
10 квітня
9 квітня
6 квітня
5 квітня
3 квітня
2 квітня
30 березня
28 березня
27 березня
26 березня
25 березня
22 березня
18 березня
17 березня
14 березня

На Сумщині одна з місцевих рад досі не прийняла бюджет

В пʼятницю, 14 липня ц.р. відбулось пленарне засідання Степанівської селищної ради. До порядку денного сесії планувалось вісімдесят чотири питання, зокрема про бюджет громади на 2023 рік. Проте депутатським корпусом не було проголосовано навіть формування порядку денного.

Голова Сумської районної ради, заслужений юрист України Геннадій Дем’яненко: «Чим відома наша Степанівка на всю Україну?! Єдина в державі селищна рада, де не має бюджету на цей рік. Сарказм?! Так. Але люби Боже правду. Тимчасова контрольна комісія Сумської районної ради ще декілька тижнів тому констатувала необхідність введення військової адміністрації в цій громаді. Віддамо належне депутатському корпусу – це їх охолодило. Вони стали готовими на компроміс із головою селищної ради. Але голова «зненацька» втратив договороздібність. Початок з порушення регламентних норм сесії негайно викликав обґрунтовані обурення депутатського корпусу. Зазначу, абсолютно вірні та аргументовані зауваження щодо регламенту, порядків ведення та денного сесії. Деталі порушень відомі та зрозумілі всім причетним. Не можна пояснити чому сам голова не голосує за мотивований запит депутата про тарифи на воду. Закономірний результат – відсутність голосів навіть за формування порядку денного. А в ньому – майже сотня надважливих питань життєдіяльності громади. Впевнено можу стверджувати – деструктивна позиція голови та свідоме порушення регламенту призвело до відсутності більшості голосів за прийняття навіть порядку денного пленарного засідання Степанівської селищної ради. Не дивно, адже голова офіційно повідомив, зверніть увагу, що критичних проблем із неприйняттям бюджету в громаді немає. В юриспруденції це йменується «з особливою зухвалістю». Не фінансуються укриття. Мовчу про розширення їх фонду. Недофінансовані навчальні заклади, благоустрій населених пунктів, заробітна плата педагогічних працівників, матеріальна допомога членам добровольчого формувань, компенсація за лікування військовослужбовців, перевезення пільгових категорій громадян. Це десятки мільйонів гривень. Лише непрямі збитки громаді самим головою оцінюються в декілька мільйонів гривень. Висновок один – впевнився в правильності рішення нашої тимчасової контрольної комісії про утворення в цій громаді військової адміністрації. Буду клопотати та відстоювати перед нашими губернатором і Президентом цю позицію».

Нагадаємо, що 29.06.23 під головуванням заступника голови Сумської районної ради-голови ТКК Володимира Біцака відбулося засідання тимчасової контрольної комісії Сумської районної ради з питання неприйняття бюджету Степанівською селищною ради на 2023 рік. На засіданні комісії прийнято рішення про звернення до Президента України Володимира Зеленського та голови Сумської обласної військової адміністрації Володимира Артюха з клопотанням про утворення військової адміністрації в Степанівській селищній раді Сумського району Сумської області. Комісією констатовано, що цією радою впродовж півроку не приймається бюджет громади, не відбулось жодного повноцінного пленарного засідання селищної ради та комісії з питань бюджету. Водночас, за час своєї діяльності впродовж трьох місяців тимчасова контрольна комісія Сумської райради вичерпала всі можливі механізми задля вирішення питання прийняття Степанівською селищною радою бюджету громади на 2023 рік.

4 листопада
3 листопада