Вчора
31 липня
30 липня
28 липня
27 липня
26 липня
24 липня
23 липня
21 липня
20 липня
19 липня
17 липня
15 липня
14 липня

На Сумщині зберігається 560 тон пестицидів, які потребують утилізації

На Сумщині оголосили тендер на утилізацію пестицидів. Йдеться про 12 тон отрутохімікатів. Закупівлю проводить Синівська громада Липоводолинського району. Аукціон має відбутись 5 жовтня.

Село Синівка Липоводолинського району входить до громади, у якій проживає понад 2500 людей. Частина з них скаржаться на неприємний запах. Місцева мешканка пані Галина розповідає з чим це пов’язує: То поля кроплять,то не поймеш, той це запах, чи цей. Вони давно там у нас, на аеродромі. Ще я була малою, як його зробили. Тоді їх (пестициди – ред.) сюди звозити почали”.

Як вітер сюди, це такий головний біль і напасть. Боліємо всі, ходимо, сили немає, яди ці всі”, – розповідає інша мешканка Синівки Катерина Оробей.

На складі пестицидів, за словами сільського голови, близько 12 тон. Планують їх утилізовувати. Сільська рада оголосила тендер на майже 900 тисяч гривень.

“Прийнято рішення обласною радою про передачу субвенції міському бюджету в сумі 719 220 грн. Сесією прийнято рішення про співфінансування для утилізації цих пестицидів у сумі 179 тисяч 805 гривень. Загальна кількість пестицидів – 11 тон. 987 кілограм. Це років десять тому звозили з окружних сіл, щоб централізовано вивезти на утилізацію. На сьогодні вони знаходяться у складському приміщенні.”, – розповів сільський голова Андрій Воробйов.

Усього на Сумщині 560 тон непридатних і заборонених до використання засобів захисту рослин зберігаються на 63-ох складах, 41 з яких у незадовільному стані. Найбільше таких у Сумському районі – 280 тон. Із них 100 тон – на території Степанівки.

Коштів утилізувати всі 560 тон наразі немає, розповіла в.о. директора департаменту захисту довкілля та енергетики Сумської ОДА Ірина Кашпур. “Щоб очистити всю область, ми зверталися листом до Мінприроди щодо надання співфінансування за рахунок Державного фонду охорони природного середовища. Наразі не маємо фінансування”, – сказали Кашпур.

У департаменті прорахували, скільки треба грошей на очищення області від пестицидів: 10 млн з обласного фонду + 5 млн співфінансування від місцевих органів може вистачити на 191 тону утилізації. Це якщо враховувати перезатарювання на Тепличному. Якщо ні – то цих грошей вистачить на 170 тон, якщо вивозити отруту за кордон.

Синівська громада не перша, яка оголосила тендер на утилізацію пестицидів. До цього такий аукціон проводили у Лебедині. Втім, як розповіли у департаменті екології, тендер на відбувся, бо ніхто не подав заявки. Тому там отрутохімікати будуть перезатарювати.

Джерело: suspilne.media

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

4 листопада
3 листопада