29 червня
10 червня
2 червня
1 червня
31 травня
30 травня
19 травня
29 квітня
28 квітня
27 квітня
23 квітня
22 квітня
20 квітня
18 квітня
17 квітня
16 квітня
23 лютого
22 лютого

На Сумщині зберігаються унікальні шафи Мазепи

Кожен, хто потрапляє до Путивльського краєзнавчого музею, із захопленням розглядає монументальну бароко-шафу 17 століття, яка вражає розкішним декоруванням і високою майстерністю виконання. До речі, ще одна шафа, теж 17 століття, не менше цінна, знаходиться у фондовому приміщенні. Господарем цих цінних предметів меблів у давні часи був гетьман Мазепа, пише shans.com.ua.

Заповідник відвідав художник-реставратор меблів та етнографічних пам’яток із деревини вищої кваліфікаційної категорії Олександр Закусило. Під час візиту фахівець уважно обстежив шафи і зазначив, що жоден музей в Україні не може похвалитися такими унікальними експонатами. Також він розповів, що для інкрустації однієї з шаф використано рожеве королівське дерево — цінна у світі деревина. Подібні меблі могли дозволити собі тільки найвпливовіші й багаті люди.

Реставрація таких експонатів вимагає значних коштів. Тому співробітники заповідника розробили проект «Реставрація шаф гетьмана Мазепи» і направили для участі у грантовій програмі Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини.

4 листопада
3 листопада