29 квітня
28 квітня
27 квітня
23 квітня
22 квітня
20 квітня
18 квітня
17 квітня
16 квітня
23 лютого
22 лютого
21 лютого
20 лютого
19 лютого

Нардеп Максим Гузенко прозвітував про свою депутатську діяльність у липні

Народний депутат України по виборчому округу №161 Максим Гузенко (депутатська фракція ПП «Слуга народу», Комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики) у Фейсбуці прозвітував про свою діяльність за липень 2021 року.

“РОБОЧІ ЗУСТРІЧІ ТА ВІЗИТИ

• Ініціював зустріч представників Міністерства охорони здоров’я та Сумської обласної ради. Обговорювали заборгованість по заробітній платі працівникам Першої обласної спеціалізованої лікарні м. Ромни. Невдовзі питання буде вирішено. Уже є перші приємні новини для колектива лікарні: минулої сесії депутати виділили 4,2 млн з обласного бюджету на покриття частини заборгованості.

• Разом із колегами по парламентській фракції відвідав об’єкти програми «Велике будівництво» на Івано-Франківщині, які десятками років були довгобудами, але тепер взяті на контроль і завершуються. Зокрема, це дитячий садочок «Гуцулятко» у селі Верхній Ясенів та міст у селі Рожнів Косівського району. Наразі тут активно ведуться будівельні роботи. Така ж участь чекає і на довгобуди Сумщини. Пріоритетами будуть лікарні, школи, дитсадки та інші заклади соціального спрямування.

ЗАЛУЧЕНО ФІНАНСУВАННЯ

– Вдалося відстояти 5 масштабних проектів для Роменщини, на які найближчим часом спрямують кошти освітньої держсубвенції:

• Реконструкція теплопостачання Вільшанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Недригайлівського району, заміна теплових мереж та реконструкція системи опалення (с. Вільшана, вул. Київський шлях, буд. 14)— 3,6 млн грн;

• Реконструкція і термомодернізація підвального приміщення Вільшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Недригайлівського району ( с. Вільшана, вул. Київський шлях, буд. 14) — 2,7 млн грн;

• Створення лінгафонного мультимедійного кабінету в Тернівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Недригайлівської селищної ради (смт Терни, вул. Шкільна, 2) — 431,325 тис. грн.

• Сучасний інноваційний комп’ютерний клас для повноцінного оволодіння учнями новітніми інформаційно-комунікаційними технологіями у Коровинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів (с. Коровинці, вул. Київська, 70) – 576,75 тис. грн.

• Створення STEM-лабораторії в Липоводолинській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів (смт Липова Долина, вул. Короленка, 1) – 1,088 млн грн.

– Отримав погодження Кабміна щодо реалізації ще кількох важливих проектів на Роменщині. Уже в цьому році наша громада матиме кошти з держсубвенції на реалізацію наступних об’єктів соціально-економічного спрямування:

• Капітальний ремонт спортивної зони для активного відпочинку та занять спортом зі встановленням вуличних тренажерів та елементів воркауту на території Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів — 5,2 млн грн.

• Будівництво мультифункціонального спортивного майданчику з поліуретановим покриттям для занять ігровими видами спорту Вільшанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (вул. Київський шлях, 14, с. Вільшана Роменського району) — 2,2 млн грн.

• Капітальний ремонт (утеплення фасадів мінераловатними плитами) Синівського закладу дошкільної освіти «Золота рибка» (с. Синівка Роменського району) — 2,2 млн грн.

• Будівництво водопровідних мереж в с. Кашпури Роменського району — 550 тис. грн.

• Будівництво водопровідних мереж у с. Заклимок Роменського району — 400 тис. грн.

РОБОТА НА ОКРУЗІ

• Проінспектував будівельні роботи, які тривають на автомобільної дороги Р-44 Глухів-Суми. Невдовзі тут буде відновлено 28 км дорожнього покриття. Наразі тривають роботи з влаштування поверхневої обробки.

• Узяв участь у щорічному святі козацької слави та мужності «Калнишева рада» у с. Пустовійтівка Роменського району — з нагоди 330-річчя з дня народження видатного українського діяча, останнього кошового отамана Петра Івановича Калнишевського. Маю на меті популяризувати Калнишеву Раду, і вже маю невеличкі напрацювання з Міністерством Культури: цього року в закладах культури по всій Україні будуть проходити тематичні заходи, лекції, круглі столи про Петра Калнишевського.

• Узяв участь у Всеукраїнському фестивалі «Козацький родослав» у с. Шаповалівка на Конотопщині. Вшанували пам’ять про Конотопську битву та згадали мужніх предків – захисників України. Шанування традицій та історичних подій відіграють важливу роль у збереженні минулого, формуванні історичної пам’яті і національної свідомості краян.

ЗАКОНОДАВЧА РОБОТА (головне)

• Зробили перший важливий крок до ліквідації олігархічної системи в Україні — проголосували у першому читанні за ініційований Президентом законопроєкт №5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)». Це безпрецедентна подія в історії нашої держави, яка на законодавчому рівні обмежить монополізм олігархів в економіці, їхній вплив на політику і медійний простір.

• Прийняли законопроект №4046 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств. Документ передбачає надання фермерським господарствам фінансової допомоги з Держбюджету і через Український державний Фонд підтримки фермерських господарств. Для сімейних господарств залишається і додаткова держдопомога (у тому числі на сплату ЄСВ) відповідно до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України».

• Ухвалили проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів. Документ криміналізує контрабанду товарів та підакцизних товарів, а також недостовірне декларування товарів. Ці правопорушення будуть відноситися до підслідності Бюро економічної безпеки України. Контрабанда товарів карається штрафом від 170 000 до 340 000 грн.

• Заборонили продаж ліків дітям до 14 років.

• Запровадили європейські стандарти захисту тварин від жорстокого поводження. Зокрема, встановлено умови використання тварин у сільському господарстві.

• Запровадили податкові та митні стимули для розвитку галузі електротранспорту в Україні. Так, від оподаткування ПДВ звільняються операції з ввезення на митну територію України електромобілів, а також прибуток підприємств, що виробляють електромобілі, електродвигуни для електромобілів, літій-іонні (літій-полімерні) акумулятори для електромобілів, зарядні пристрої для таких акумуляторів тощо. Крім того, звільняються від оподаткування ввізним митом товари, що ввозяться для власного виробництва електромобілів.

• Зробили крок до забезпечення опорних лікарень кисневими станціями. У 2021 році з державного бюджету 650 млн грн спрямовується на закупівлі кисневих станцій, 150 млн грн – на послуги проектування і встановлення кисневих станцій.

• Посилили соціальні гарантії та захист осіб з інвалідністю. Їм надаватиметься право позачергового обслуговування в будь-яких касах, на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, а також при перетині державного кордону та контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території. Передбачається можливість надання особам з інвалідністю житлових приміщень без визнання їх такими, що потребують поліпшення житлових умов, та зарахування їх на квартирну чергу.

• Забезпечили фінансування програми Президента «Велика реставрація». 1 млрд грн спрямовується на нову бюджетну програму Міністерства культури та інформаційної політики «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт пам’яток культурної спадщини, що перебувають у комунальній власності»”, – йдеться у звіті.

4 листопада
3 листопада