19 травня
29 квітня
28 квітня
27 квітня
23 квітня
22 квітня
20 квітня
18 квітня
17 квітня
16 квітня
23 лютого
22 лютого
21 лютого
20 лютого
19 лютого

Нардеп Михайло Ананченко анонсував у Сумах відкритий звіт депутатів «Слуги народу»

Чим займається команда «Слуги Народу» на Сумщині та якими здобутками на місцях можуть похвалитися її представники? Про це в ефірі програми «Даю слово» на телеканалі СТС розповів голова Сумської обласної організації ПП «Слуга народу»,  народний депутат від Сумщини Михайло Ананченко.

– Михайло Олегович, партія «Слуга народу» сьогодні активно займається політичним будівництвом. Розкажіть, як багато ваших представництв в області та хто вони, представники «Слуги народу» на Сумщині?

– Я сподіваюсь, що найактивніший період розбудови нашої політичної партії – попереду. Уже зараз ми відкрили 5 офісів. У місті Суми він є водночас обласним, районним та міським. Крім того ми відкрили офіси у Шостці (вул. Депутатська, 15), Ромнах (вул. Коржівська, 121), Охтирці (вул. Армійська,1), Конотопі (пр. Миру, 40/1). Вони працюють у постійному режимі в будні. Сюди звертаються люди зі своїми питаннями та пропозиціями — із ними спілкуються наші менеджери.

Для нас дуже важливий постійний зв’язок із виборцями, тому ми потурбувалися, щоб вони не їхали з віддалених районів до Сум, а мали змогу передати всі свої ініціативи та питання на місцях, у рідному місті.

– Наскільки відомо, у вас є й інші представництва — молодіжні, жіночі…

– Так, у нас є два крила – молодіжне «Зе!Молодіжка» та жіноче «Зе!Жінки». Обидва дуже активні, з величезною кількістю енергії та проєктів.

Зокрема, наша молодь ініціювала один із найбільших проєктів в Україні – молодіжний форум, який цього року відбудеться, до речі, із 17 по 19 грудня. До Сум знову з’їдуться студенти з усієї України – близько 300 чоловік. Буде крутий всеукраїнський захід, в якому візьмуть участь представники Міністерства молоді та спорту .

«Зе!жінки» також впроваджують безліч проєктів, серед нещодавніх — масштабний проєкт проти насильства.

– Чи скрізь в області ви маєте підтримку та співпрацю з представниками влади?

– У нас гарна співпраця з очільником Сумської ОДА Дмитром Живицьким. Ми в постійній комунікації, 24/7. Разом вирішуємо величезну кількість питань, які стосуються Сум та області. Серед нещодавніх — подолали серйозну проблему відключення опалення в Сумському обласному спеціалізованому будинку дитини і в чотирьох житлових будинках біля СНАУ. У той час, як я спілкувався із «Сумигазом», Дмитро Живицький – із Прем’єр-міністром України. За пару годин ми вирішили питання.

І таких випадків — велика кількісь. Наші спільні проєкти також – по парку ім. Кожедуба, по площі Незалежності та багато інших.

Стосовно міського голови Сум – бувають різні ситуації, іноді навіть конфліктні, на фоні політичних розбіжностей, але ми маємо гарні відносини — я з ним працюю не один рік. Тому всі питання швидко вирішуємо. Я насправді дуже вдячний Олександру Лисенку, бо саме з нього почалася моя політична кар’єра. Колись він узяв мене помічником міського голови – це стало однією з вирішальних подій для мене.

– Що можете сказати про співпрацю з громадами області?

– Так сталося, що два округи на Сумщині не покриті депутатами від «Слуги народу», але за нас голосували в усіх районах, і ми маємо представництва з місцевих депутатів у абсолютно всіх ОТГ. Хочу подякувати і нашим головам ОТГ, які є від «Слуги народу», і головам ОТГ Конотопського та Шосткинського районів, які від інших політсил, але у потрібний час відкидають політику, і ми конструктивно та швидко вирішуємо всі питання. Докладаємо всіх зусиль, щоб політичні прапори стояли на другому місці, а робота — на першому.

– На початку року партія «Слуга народу» змінила свою організаційну структуру, а наприкінці — очільника. Чи зміниться тепер суттєво партійна робота?

– Новообрана голова ПП «Слуга народу» Олена Шуляк — активна та завзята. Я впевнений, що зміни 100-відсотково будуть. Зараз вона вже проініціювала великий звіт нашої партії.

Згідно із законом депутати мають щороку звітувати. Це вперше, коли ми взяли участь у місцевих виборах, і це перший рік, коли наші депутати повинні прозвітувати. Зараз ми вже бачимо звіти у соцмережах, а далі, я думаю, ми зробимо один відкритий звіт у Сумах, куди зможуть потрапити всі бажаючі – це буде або в МЦ «Романтика», або в театрі ім. Щепкіна. Сумчани зможуть не тільки послухати, що зроблено депутатами за рік, але й поспілкуватися безпосередньо зі своїми обранцями.

– Не всі звіти бувають позитивними, і відомо, що може бути застосована норма про імперативний мандат, коли депутата відкликають. Чи є вже претенденти на виліт?

– Звісно є. По-перше, є депутати, які, на жаль, не відвідують постійні комісії, засідання рад. Якщо їх обрали люди, а вони не ходять на свою роботу, я думаю, таким депутатам не місце в депкорпусі.

Друга причина для відкликання – політична. Ті люди, які заходили висуванцями від «Слуги народу», але потім змінили свої політичні погляди, не підтримують команду Президента, наш курс, передвиборчі обіцянки, — їм теж не місце в депутатському корпусі від нашої політсили. Чесно буде, якщо вони складуть мандат, підуть самовисуванцями та знову переоберуться…

4 листопада
3 листопада