28 вересня
27 вересня
25 вересня
24 вересня
19 вересня
18 вересня
17 вересня
15 вересня
14 вересня
13 вересня
8 вересня
7 вересня
6 вересня
5 вересня
4 вересня
1 вересня
30 серпня
28 серпня

Олександр Лисенко розповів про забезпечення сумчан якісною медичною допомогою

У Сумах керівництво міста та галузі охорони здоров’я докладають максимум зусиль, щоб міські лікарні успішно функціонували та надавали якісні медичні послуги пацієнтам.

Один із прикладів системної та ефективної роботи – КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди».

Торік у лікарні за проєктом GIZ провели термомодернізацію одного з корпусів: замінили вікна, утеплили стіни, цоколь і підвальне приміщення, дах, встановили індивідуальний тепловий пункт. Це забезпечило належні умови для лікування дітей та довело високу економічну ефективність: за словами директора КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Олександра ЄМЦЯ, за півроку заклад зекономив на енергоносіях майже 300 тис. гривень.

Нині в лікарні за програмою співпраці з міжнародною фінансовою організацією НЕФКО проводять термомодернізацію інфекційного корпусу. Загальна сума проєкту – 18,8 млн грн., з них кошти Сумської міської територіальної громади – 4,1 млн гривень. Роботи розпочались півтора місяця тому і наразі виконані на 60%: утеплені дах і підвал, триває встановлення індивідуального теплового пункту та утеплення будівлі, останнє вже зроблено наполовину.

Також наразі в дитячій клінічній лікарні ремонтують приміщення, де планують розгорнути, в разі потреби, додаткові ліжка для надання допомоги дітям, хворим на COVID-19, на що виділено 2,1 млн гривень. Коли потреба в цьому зникне, у відремонтованих приміщеннях розмістять хірургічне відділення.

Протягом останніх п’яти років міська влада приділяє багато уваги розвитку галузі охорони здоров’я, оскільки тільки системний підхід до інвестування у медицину забезпечить якісною медичною допомогою пацієнтів.

Наразі всі заклади успішно вступили в реформування вторинної ланки медичної допомоги та уклали договори з Національною службою здоров’я про надання медичних послуг населенню за Програмою медичних гарантій.

«У наших силах забезпечити медичні установи необхідним обладнанням, та створити належні умови як для пацієнтів, так і для лікарів. Спільно з медиками докладаємо максимум зусиль, щоб міські лікарні успішно функціонували та надавали якісні медичні послуги пацієнтам. Для цього в медичних закладах проводимо ремонтні роботи та закуповуємо обладнання – не лише покращує умови перебування пацієнтів, а й виводить медичну галузь на новий рівень. Будемо продовжувати цю роботу й надалі», – наголосив міський голова Олександр ЛИСЕНКО.

Загалом на поточний рік по бюджету розвитку для медичної галузі початково передбачили 43,7 млн грн., а з урахуванням внесених змін ця сума склала майже 88 млн гривень.

Протягом останніх семи місяців зусилля міської влади та медиків також були спрямовані на заходи з протидії COVID-19.

У березні міська рада створила «ковідний фонд», з коштів якого проводять закупівлі медичного обладнання, витратних матеріалів, засобів індивідуального захисту, ремонти лікувально-профілактичних закладів з метою створення належних умов для лікування хворих.

На сьогодні, з метою реалізації заходів, спрямованих на боротьбу з гострою респіраторною хворобою COVID-19 у закладах охорони здоров’я міста, виділено з бюджету Сумської міської ТГ 58,5 млн грн.: придбання
медичного обладнання – 33 млн грн. (в тому числі: апарати ШВЛ – 14, кисневі концентратори – 34, мобільні пересувні рентгенівські системи – три, монітори пацієнта – 59); капітальний ремонт приміщень відділень, визначених для лікування хворих COVID-19 – 6 млн грн.; поточний ремонт (ремонти ШВЛ та системи подачі кисню) – 1,2 млн. грн. (разом із благодійниками проведено монтаж нових та ремонт існуючих систем киснепостачання у КНП «Центральна міська клінічна лікарня», клінічних лікарнях № 4 та № 5, КНП «Клінічна лікарня № 4», КНП «Клінічна лікарня № 5», КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди», відремонтовані апарати ШВЛ); доплата медичним працівникам, у відповідності до рішення виконавчого комітету, – 2,7 млн грн.; інше – 15,6 млн грн. (засобів індивідуального захисту, лікарські та дезінфікуючі засоби, медичні вироби, витратні матеріали тощо)..

Начальник відділу охорони здоров’я Олена ЧУМАЧЕНКО повідомила, що триває робота з відкриття на базі бактеріологічної лабораторії КНП «Клінічна лікарня № 4» вірусологічної лабораторії, що дасть змогу швидше отримати результати ПЛР-тестів. На придбання стартового комплекту обладнання для проведення дослідження методом полімеразно-ланцюгової реакції виділено 1,8 млн гривень.

На теперішній час адміністрація закладу займається влаштуванням припливно-витяжної вентиляції.

Акредитацію лабораторії проводитиме ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України», там же проходитиме навчання працівників, що пришвидшить відкриття.

4 листопада
3 листопада