28 лютого
27 лютого
26 лютого
24 лютого
22 лютого
16 лютого
10 лютого
9 лютого
27 січня
26 січня
23 січня
21 січня
19 січня
13 січня

«Пошуківці» знайшли на Сумщині родичів солдата, який загинув у 1941 році

У Лебединському районі Сумської області знайшли родичів солдата Червоної армії Осадчого Дмитра Федотовича, який загинув в оборонних боях в липні 1941 року в Пулинському районі Житомирської області. Останки солдата виявили 3 вересня під час пошукових робіт члени Житомирської обласної громадської організації «Історико-патріотичне об’єднання «Пошук». Про це Суспільному розповів голова «Історико-патріотичного об’єднання «Пошук» Олександр Ловенюк.

Він повідомив, що в жовтні вдалося прочитати записку, яка була всередині медальйону полеглого, і встановити його особу. Загиблим солдатом виявився Осадчий Дмитро Федотович, 1921 року народження, уродженець села Василівка Лебединського району Сумської області. В травні 1941 був призваний на військову службу. В 1958 році його розшукував батько.

Житомирські "пошуківці" знайшли на Сумщині родичів солдата, який загинув на Житомирщині у 1941 році

За словами Олександра Ловенюка, 21 жовтня 2020 року після кількох днів пошуку родичів загиблого йому зателефонували з Сумської області з сільради села Василівка і повідомили, що рідні знайшлися в сусідньому селі.

Житомирські "пошуківці" знайшли на Сумщині родичів солдата, який загинув на Житомирщині у 1941 році

Суспільне.Житомир зв’язалося із головою сільради села Василівка Антоніною Клюс. Вона розповіла, що за документами вдалося з’ясувати, що в районному центрі Лебедині проживають діти племінниці загиблого солдата. Наразі вона намагається з ними зв’язатися, і після всіх формальностей розпочнеться підготовка передачі з Житомирщини на Сумщину останків загиблого.

Загалом за роки діяльності «Історико-патріотичного об’єднання «Пошук» (це понад 30 років – ред.) члени громадської організації знайшли більше 16 тисяч останків полеглих в боях Другої світової війни. Найбільше загиблих військових радянської армії виявляють на території Пулинського, Новоград-Волинського, Малинського, Коростенського та Радомишльського районів. Загальна статистика ідентифікації осіб полеглих сягала, в середньому, двох відсотків. Проте, за словами Олександра Ловенюка, в останні роки кількість імен, які вдалося встановити, збільшилася до восьми відсотків.

«Це пов’язано з тим, що, по-перше, кадрові частини, до яких належали знайдені в останні роки солдати, сумлінно поставилися до заповнення та зберігання своїми підлеглими посмертних медальйонів. По-друге, в останній час розшифровкою медальйонів займаються не самі пошуківці, а спеціалісти цієї справи», ­– розповів Олександр Ловенюк.

Серед останніх знахідок – останки двох загиблих солдатів, які виявили 21 жовтня в Пулинському районі. Ці двоє солдатів Червоної армії залишаться невідомими, оскільки посмертні медальйони обох були розкручені і записки з особистими даними бійців не збереглися.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

4 листопада
3 листопада