Вчора
17 січня
16 січня
15 січня
14 січня
13 січня
12 січня
11 січня
10 січня
9 січня
8 січня

Школу на Липоводолинщині закрили через порушення правил пожежної безпеки

Загальноосвітню школу у селі Підставки Липоводолинського району рішенням суду закрили і опломбували через порушення пожежної безпеки. У сільській раді шукають інвесторів, щоб усунути недоліки і зберегти заклад. Вартість робіт оцінюють у 2 мільйони гривень. Про це інформує Суспільне.

Село Підставки входить до складу Синівської сільради. Сільський голова Андрій Воробйов розповідає – таких грошей сільрада не має, тому шукають інвесторів.

“Якщо зараз на державному рівні буде прийнятий закон про те, що наповнюваність школи менше 50 дітей – державної субвенції не буде, наш сільський бюджет не витягне. Ці всі проблеми – вони були і в 18, і в 17, і в 19 році”, – говорить Воробйов.

Після перевірок, у лютому 2020 року суд постановив закрити заклад. 25 травня вхід опломбували. У ДСНС переконані – у школі існувала загроза для життя і здоров’я людей, які в ній працюють і навчаються.

“Відсутність засобів пожежогасіння, невідповідність шляхів евакуації, порушення правил монтажу та експлуатації електрообладнання, відсутність технічних засобів, спрямованих на виявлення пожежі, оповіщення людей про пожежу та системи управління евакуюванням”, – перераховує порушення начальник сектору управління ДСНС на Сумщині Артем Ніколаєнко.

Працюють у закладі 7 педагогів. У вересні до школи мають піти 32 дитини, з них п’ять першокласників.

Від березня цього року у школи новий засновник – Синівська громада. Раніше нею опікувався і фінансував район.

“На момент видання припису вже приймалися бюджети громад. Громади беруть майно, беруть забов’язання, давайте будемо до кінця чесними: забрали гроші, забрали повноваження – беріть і відповідальність”, – переконаний голова Липоводолинської райдержадміністрації Іван Яременко.

Учнів і вчителів пропонують перевести до сусідньої Синівки, що за 3,5 кілометри, розповіла начальниця районного відділу освіти Любов Дмитрушко.

“Фактична сума коштів, яка виділялась, – майже 2 млн грн. Вартість навчання одного учня – 58 тис 591 грн”, – говорить Дмитрушко. Вона вважає, що варто розглядати варіант переведення і колективу, і дітей до більшої школи.

З нею не погоджується Наталія Тарасенко, мама одного з учнів Підставської школи. Вона вважає, що дітям краще залишитися у тому закладі, який ближче до дому.

“По закону, початкова школа повинна залишатись найближче до місця проживання – це є наша Підставська школа. Тому, цей момент не влаштовує. У мене старший син у 6 класі навчається, а молодший мав би йти у перший, але, так як не набралось діток, нам запропонували йти у Синівську школу”, – говорить Наталя.

Родина вирішила залишити сина в дитсадку ще на рік, поки ситуація вирішиться. Жінка також переконана, що з підвезенням школярів до школи сусіднього села можуть бути проблеми, і побоюється, що, у разі відсутності транспорту, дітям доведеться добиратись до школи самотужки.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

4 листопада
3 листопада