1 грудня
30 листопада
27 листопада
25 листопада
24 листопада
23 листопада
21 листопада
19 листопада

Суд повернув зарплату звільненому працівнику Роменського хлібзаводу

До суду звернувся житель Роменського району, громадянин Ж., до відповідача ДП ДАК “Хліб України” “Роменський комбінат хлібопродуктів” про стягнення заборгованості по заробітній платі в сумі 19 тис. 383 грн.

Громадянина Ж. було прийнято на роботу в ДП ДАК «Хліб України» «Роменський комбінат хлібопродуктів» на посаду охоронника служби охорони сторожової. Відповідно до наказу його було звільнено з посади охоронника служби охорони сторожової з за власним бажанням на підставі п. 3 ст. 38 Кодексу законів про працю України (далі КЗпП).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в день звільнення, всупереч вимогам ст. 116 КЗпП України, відповідач не провів повного розрахунку з позивачем.

Частиною 1 ст. 47 КЗпП України передбачено, що власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові належним чином оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.

Як вбачається із довідки про заборгованість по заробітній платі № 350 від 27.01.2020 заборгованість відповідача перед позивачем по заробітній платі за період з січня по квітень вересень року станом на 27.01.2020 складає 19383,86 грн. Відповідачем станом на 02.06.2020 не надано доказів виплати позивачу заробітної плати, що належить йому від підприємства.

Суд вирішив позов задовольнити повністю.

Доречно згадати, що рішення Господарського суду в аналогічній справі за позовом звільненого працівника ДП ДАК «Роменський КХП» С., фактично виконано державним виконавцем, громадянин отримав заборгованість по заробітній платі у розмірі 14,5 тис. грн.

Джерело: debaty.sumy.ua

4 листопада
3 листопада