29 червня
10 червня
2 червня
1 червня
31 травня
30 травня
19 травня
29 квітня
28 квітня
27 квітня
23 квітня
22 квітня
20 квітня
18 квітня
17 квітня
16 квітня
23 лютого
22 лютого

Сумчанка довела свою справедливість у Верховному Cуді

Верховний Суд розглянув справу за позовом сумчанки до ТОВ «Шафран і К» та Управління Держпраці у Сумській області про встановлення факту нещасного випадку, пов`язаного з виробництвом, та зобов’язання вчинити певні дії.

Жінка звернулася до суду іще у жовтні 2016 року. Вона просила встановити факт нещасного випадку, пов`язаного з виробництвом, який стався з нею у грудні 2015 року під час роботи прибиральницею в ТОВ «Шафран і К». Під час роботи на жінку впала шафа, в результаті чого вона отримала травму голови та спини. Після лікування їй було на рік встановлено ІІІ групу інвалідності та протипоказано важку фізичну працю з тривалим пересуванням на ногах.У ТОВ «Шафран і К» у переведенні на легку працю їй відмовили. А за кілька днів її було звільнено за згодою сторін.

Позивачка зазначила, що ТОВ «Шафран і К» приховав факт нещасного випадку, який стався з нею, не організував його розслідування, і не склав акт про нещасний випадок.

Рішенням Сумського районного суду Сумської області від 14 червня 2018 року її позов було задоволено. Факт нещасного випадку було встановлено, а Управління Держпраці Сумщини зобов’язано створити комісію для проведення розслідування.

У вересні 2018 року апеляційний суд Сумської області задовольнив скаргу «Шафран і К» на рішення суду першої інстанції. Рішення Сумського районного суду тоді було скасовано та ухвалено нове рішення про відмову в задоволенні позову потерпілої. Постанова апеляційного суду мотивована тим, що матеріали справи не містять жодних доказів, які б свідчили про те, що на підприємстві стався нещасний випадок на виробництві, внаслідок якого була травмована позивачка.

У жовтні 2018 року позивачка подала касаційну скаргу, де просила скасувати постанову апеляційного суду та залишити в силі рішення суду першої інстанції. Заявниця указала, що суд апеляційної інстанції не врахував, що нещасний випадок підтверджується медичною документацією, показами свідків, висновком судово-медичної експертизи та показами експерта.

Крім цього, позивачка просила суд зобов`язати Управління Держпраці Сумщини створити комісію для проведення розслідування нещасного випадку на виробництві зі складанням акту про нещасний випадок, пов`язаний з виробництвом, та акту проведення розслідування нещасного випадку.

Управління Держпраці Сумщини зазначало, що матиме законні підстави для проведення розслідування нещасного випадку лише після встановлення самого факту нещасного випадку судом.

ТОВ «Шафран і К» наголошувало на відсутності доказів, які б свідчили про нещасний випадок та травмування у його результаті.

Верховний суд постановив, що, «суд першої інстанції повно встановив фактичні обставини у справі та дійшов висновку, що факт нещасного випадку, пов`язаного з виробництвом, який стався з позивачкою під час виконання нею трудових обов`язків прибиральниці в ТОВ «Шафран і К», знайшов своє підтвердження».

Тож Верховний Cуд касаційну скаргу позивачки задовольнив, скасувавши постанову апеляційного суду Сумської області та залишив у силі рішення Сумського районного суду.

sumy.today

4 листопада
3 листопада