29 червня
10 червня
2 червня
1 червня
31 травня
30 травня
19 травня
29 квітня
28 квітня
27 квітня
23 квітня
22 квітня
20 квітня
18 квітня
17 квітня
16 квітня
23 лютого
22 лютого

Сумський Центр реінтеграції безпритульних відмовив жінці з вулиці

Центр реінтеграції бездомних осіб три дні не приймав безпритульну жінку до себе. Прилаштувати її туди намагався сумський вуличний артист Дмитро Буйвал. 3 червня чоловік вирішив розповісти про це у соціальних мережах. Чому в закладі, який має опікуватися такими людьми, не прийняли безпритульну, і де ця жінка зараз?

Дмитро Буйвал згадує вечір, коли після роботи, спускаючись сходами зі свого офісу, побачив жінку. «Я запитав: що ви тут робите. Вона сказала: я сиджу. Я кажу: чому ви тут сидите? – Бо мені нікуди йти. – А чому нікуди йти? – Ну, так от сталося, і сльози», — розповідає Дмитро.

Жінка представилася Валентиною і сказала, що їй 58 років. Останні 5 років, за її словами, мешкає на вулиці. Дмитро вирішив прилаштувати безпритульну до спеціалізованого закладу — Сумського центру реінтеграції бездомних осіб, який має опікуватися такими людьми.

«Подзвонив у дверці й кажу: привіз людину, мені треба її залишити хоча б на ночівлю, щоб ми далі могли їй щось допомогти. Мені сказали: це не ночлєжка, ми надаємо житло. Коли я запитав: що це значить, там просто відключили цей домофончик», — говорить Дмитро.

Далі телефонував до поліції й викликав швидку. Медики жінку забрали, а наступного дня чоловік знову зустрів Валентину поблизу його офісу. На ніч Дмитро прилаштував жінку, а наступного ранку знову поїхав із нею до Центру реінтеграції бездомних. Там її знову не прийняли, послались на карантин.

«Осіб з явними ознаками захворювання, з температурою, ми не маємо права приймати. І людина, яка до нас надходить, має мати при собі флюорографію. При надходженні, у неї температура була 37,6 ºС, тобто, коронавірусна. Була викликана швидка допомога, яка її шпиталізувала», — пояснив директор центру Андрій Гмиря.

Госпіталізували Валентину до Центру інфекційних хвороб. У неї взяли аналіз на коронавірус через підвищену температуру. Якщо результати будуть негативні, жінку приймуть там, де до цього двічі відмовили. Про це сказала заступниця міського голови Сум Альона Дмітрєвская. «Після проходження всіх досліджень, Валентина має право звернутися до Центру реінтеграції бездомних осіб, і там її оформлять і буде вона там перебувати. Спільно з медичною установою встановлюють групу інвалідності, якщо її немає. Потім починають процес оформлення цієї людини до інтернатної установи», — сказала Дмітрєвская.

Валентина зареєстрована у селі Юнаківка. Це за 45 кілометрів від Сум. За вказаною адресою — залишки хати. Сусідка Ганна Григорівна говорить, що чоловік бив Валентину, а хату вони продали років 5 тому.«Вони взяли гроші, і поїхали в Суми. І все, більше я нічого не знаю», — сказала сусідка.

Юнаківський сільський голова Григорій Скляров каже, що договір купівлі-продажу цієї хати в сільраді не зареєстрований.

Відео запосиланням https://youtu.be/6q3orNl8Wjw
4 листопада
3 листопада