Вчора
1 грудня
30 листопада
29 листопада
27 листопада
24 листопада
23 листопада
18 листопада
17 листопада
16 листопада
15 листопада
11 листопада
9 листопада

Тростянецький район можуть зробити центром величезної ОТГ

Мінрегіон розглядає три варіанти формування районного рівня громад на Сумщині.

Як розповів радник міністра розвитку громад і територій України Іван Лукеря, перший варіант – залишити як є, другий – залишити як є, але перенести центр у Тостянецький район і третій – формування Сумського району у межах міста Суми.
За його словами, влада не хоче перевантажувати райони, тож нині є питання щодо необхідності розділення Ромнів, а також по Лебедину з Охтиркою, де склалася специфічна ситуація.
«Місто знаходиться на крайньому півдні області.  Попереду –  Тростянець, де більше 20 тис населення, далі Суми як обласний центр і поряд Лебедин, який ментально зав’язаний саме на Сумах… Зрозуміло, чому Лебедин не бачить себе у Охтирському районі, який до речі, не є навіть логістичним центром… Можливо створення у Тростянці центру ОТГ стане компромісним рішенням…», – зазначив він.

Щодо конфліктної ситуації у Лебедині нагадаємо, що за новим проєктом адмінустрою, Лебедин приєднується до Охтирського району. Місцеві мешканці категорично проти цього, бо транспортне сполучення між Лебедином, Сумами і Охтиркою. Друга причина – їхній госпітальний округ це – Суми. Третя причина — 113 тисяч буде входити в Роменський район. Це населення, а потрібно – 150. Охтирський район, якщо він буде створений без Лебединського, це 125 тисяч.

Як повідомляли раніше,  3 червня Сумська ОДА погодила проєкт постанови Міністерства розвитку громад і територій України, за яким в області буде утворено 5 районів замість 18, що існує нині. Це – Конотопський, Шосткинський, Роменський, Сумський і Охтирський. Лебединщину віднесли до Охтирського району.

4 листопада
3 листопада