Вчора
22 січня
21 січня
20 січня
19 січня
18 січня
17 січня
16 січня

У Глухові шукають нову фірму, яка утримуватиме полігон відходів

Новина про те, що відомий глухівський підприємець Володимир Гриб відмовився працювати на полігоні твердих побутових відходів, жваво обговорюється в місті. Управління ЖКГ міської ради вже оголосило про новий конкурс на його утримання. Тож новина з розряду чуток стала офіційною. Начальник управління Марія Сегеда підтвердила, що ТОВ «Зеленбуд» написало листа з попередженням про те, що вони хочуть розірвати дійсний ще до 2025 року договір. Що буде з вивозом сміття у Глухові? Чи не призведе це до надзвичайної ситуації?

Засновник компанії Володимир Гриб говорить, що до такого кроку його спонукали одразу кілька причин. Головна з них – круто замішана на місцевій політиці: мова йде про тиск з боку політичних опонентів, зокрема через екоінспекцію.

– Перш за все я бізнесмен, звичайний підприємець, який планує за свою роботу отримувати прибуток. У нинішніх умовах це стало неможливо. А за моєю спиною – не тільки сім’я, а й робітники «Зеленбуду», які чесно працюють. Ми виграли тендери при Мішелю на вивіз та утилізацію побутових відходів. Працювали і в борг, і завжди прикривали слабкі місця, ніколи не робили заручниками глухівчан. Хоча всі роки «фантасти» звинувачували нас в махінаціях, натравлювали перевірки. Через ігрища останніх чотирьох років «Зеленбуд» опинився на межі банкрутства. Мало того, що з 2015 року не дозволяли підняти тариф. Думаю, всі чули, як екологи намалювали зі стелі штраф у 11 мільйонів. Ми починали займатись полігоном у 2015 році, коли мінімалка була 1200, сьогодні вона – 4700. Подорожчали і солярка, і електрика, і запчастини. Фактично останній рік ми виконували роботи на полігоні в режимі благодійності.

Тариф треба піднімати, чесно про це заявляю. Багато хто у Глухові не розуміє, чому я працював при Терещенку, а при Бурлаці вирішив розірвати угоду. Питають, чому не можна просто взяти і підняти тариф, зараз же і депутати наші в більшості, і виконком змінено. Я мав відверту розмову з Юрієм Олександровичем, кажу йому: шукайте когось другого на полігон, бо я вже не потягну збитків. Знаю точно, що якщо зараз сесія там чи виконком піднімуть тариф, це буде нова порція гівна перш за все на нашу команду. Знову кричатимуть, що це Гриб не нажреться ніяк, що Бурлака дорвався до влади, щоб грошей нахапати. Напередодні місцевих виборів колишнім «фантастам» підняття тарифу буде краще чупа-чупса: роти будуть зайняті до жовтня. Тож у даній ситуації нехай на полігон зайде інша компанія, яка і озвучить вартість своїх послуг. Усе буде чесно. Мені набридло постійно виправдовуватись, щось доводити, боротись. Якщо треба буде десь підставити плече – не питання, для мене порядок у Глухові дуже важливий. І ми ж продовжимо збирати сміття.

Зі свого боку секретар Глу­хівської міської ради Юрій Бурлака прокоментував, що управління житлово-комунального господарства має зараз проявити максимум дипломатії і організаторських здібностей, щоб залучити до конкурсу нові фірми. Говорить, що це абсолютно нормальна практика, коли один підприємець заявляє про неможливість виконувати роботи, а на його місце зайде інший.

– У Глухові, крім Володимира Гриба, насправді є інші підприємці, будемо раді співпрацювати. Може, будуть бізнесмени з інших міст, розглянемо їхні пропозиції по ціні. Питав, чи піде на конкурс комунальний жек. На них надії мало, бо там нема людей і техніки, але ніхто не забороняє взяти її в оренду. Зараз моя задача – проконтролювати прозорість конкурсу і при мінімальному навантаженні на міський бюджет забезпечити максимальну якість робіт. Місту вигідно найняти фірму і забути про проблеми з полігоном. Тож через ЗМІ запрошую всіх охочих подавати документи на конкурс до 20 серпня.

Думаю, що ніякої трагедії на полігоні не станеться, тож хвилюватись містянам не варто. Більша трагедія була, коли старе незаконне звалище постійно горіло, у місті – нічим дихати, коли не налагоджено збір сміття по мікрорайонах. Наша команда свого часу домоглась будівництва полігону, який є сьогодні кращим в області. Зробили рекультивацію старого, запровадили контейнерну систему. А пошук нової компанії для утримання полігону – це робоче питання. Нема жодних претензій до Володимира Гриба, котрий у даному випадку вчинив чесно. Його аргументи мені зрозумілі.

nedelya.info

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

4 листопада
3 листопада