Вчора
25 жовтня
24 жовтня
23 жовтня
22 жовтня
21 жовтня
20 жовтня
19 жовтня

У Сумах відкрили незвичний музей

Перший антимузей під назвою «нОль» відкрили 23 травня у Сумах у рамках альтернативної «Ночі музеїв». Організували антимузей в одному приміщенні з приватним музеєм «Причал Одісея» на Курській, 18А. Через карантинні обмеження відвідувачів приймають у обмеженій кількості та за попередньою домовленістю, передає suspilne.media.

Автор і організатор антимузею, сумський художник Костянтин Аленінський, протягом екскурсії намагається відповісти на філософське питання – чи був нульовий рік у історії людства. Загалом у музеї чотири зали на тему «нулів» – у кожному на відвідувачів чекає інтерактив.

У Сумах відкрили антимузей “н0ль”
«Чому антимузей? Він порушує канонічність традиційних музеїв. У нас і приміщення тут більш андеграундне. І ми плануємо більшу інтерактивність для глядачів – все можна чіпати, навіть втручатись в експозицію, щось перевісити, можна навіть принести експонат. Те, що вважається найголовнішою цінністю музеїв традиційних, – це дорогі речі, дорогі картини, ювелірні вироби. У нас головна цінність – це ноль», — розповів Костянтин Аленінський.

У Сумах відкрили антимузей “н0ль”. Костянтин Аленінський проводить екскурсію музеєм «н0ль»

Серед експонатів — речі, які втратили свою цінність з часом, – скриня, яка раніше була обов’язковим предметом для кожної жінки та дівчини, прялка, компютерні монітори початку століття. Та головним експонатом, говорить автор – є вікно, яке втратило свою функцію після добудови до будівлі кількох приміщень. Проводитимуть у антимузеї і «обряд обнулення» — кожен охочий обводитиме себе крейдою, при цьому глянувши в нульове дзеркало.

Поряд із «н0льовим» музеєм працює останні чотири роки приватний музей Сергія Гуцана»Причал Одісея».

Тут експонуються предмети на історико-археологічну тематику. Головна особливість музею у тому, що експонати розташовані не у хронологічному порядку. До них можна торкатися, примірявати та фотографуватися з ними. Тільки колекція фотографій ХІХ — поч. ХХ століття нараховує близько двох тисяч одиниць. Одне з найцінніших надбань нам демонструє власник – дагеротип 1850 року.

Це фото зроблене на металі і воно робилось в одиночному екземплярі, тому що, якщо ти хотів зробити копію, потрібно було знову людей поставити, сфотографувати ще одне готове фото. Зображена родина російського посланника в Угорщину – Раєвського. Яким чином воно в Суми потрапило, в мене пояснення тільки одне – коли відкривався кадетський корпус запрошували професіналів-офіцерів, і вони привезли з собою родинні архіви», — розповідає Сергій Гуцан.

У Сумах відкрили антимузей “н0ль”
Сергій Гуцан — серед експонатів музею «Причал Одісея»

Відвідати антимузей «НОль» та мультимузей «Причал Одісея» можуть усі охочі, за попереднім записом, зв’язавшись із організаторами.

Debaty.sumy.ua

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

4 листопада
3 листопада