Вчора
5 червня
3 червня
2 червня
1 червня
31 травня
30 травня
29 травня
26 травня
25 травня
24 травня
22 травня
20 травня

У Сумах збереглося пенсне, без якого неможливо уявити образ Чехова

Оскільки хрестоматійний образ Чехова пов’язаний з його зображенням в пенсне, цей популярний в XIX ст. засіб покращення зору – проміжний між моноклем, лорнетом і окулярами – мається в колекціях музеїв письменника, в тому числі у Сумах.

Найбільш ранній і цінний екземпляр подарований сумчанам 1969 р. тодішнім директором Меморіального музею-садиби А.П.Чехова «Меліхове» ЮК. Авдєєвим. Це пенсне з яснозеленими овальними лінзами у металевій оправі з пом’якшуючими прокладками, щоб не травмувати шкіру носа та з маленьким колечком для зручності брати прилад руками та для кріплення ланцюжка або шнурочка. Останні фіксувалися за вухом або на одежі, що дозволяло пенсне не падати долу, зірвавшись з перенісся, де воно невпевнено утримувалося за допомогою розпірки.

Аналогічний оптичний аксесуар, але з прозорими лінзами, потрапив до музею 1997 р. Того ж року колекція поповнилась більш простою моделлю – без пом’якшуючих прокладок та колечка.

А.П.Чехов почав постійно носити пенсне на шнурку 1897 р. Одного разу (01.05.1897) він писав до Сум Н.М. Линтварьовій: « Якби Ви знали, як мені хочеться на Луку… У мене на гостинах наразі очний лікар зі своїми скельцями. Ось вже два місяці, як він підбирає для мене окуляри. У мене так званий астигматизм – завдяки якому у мене часто буває мігрень, і крім того, ще праве око короткозоре, а ліве далекозоре».

Джерело http://debaty.sumy.ua/news/u-sumah-zbereglosya-pensne-bez-yakogo-nemozhlivo-uyaviti-obraz-chehova

4 листопада
3 листопада