29 червня
10 червня
2 червня
1 червня
31 травня
30 травня
19 травня
29 квітня
28 квітня
27 квітня
23 квітня
22 квітня
20 квітня
18 квітня
17 квітня
16 квітня
23 лютого
22 лютого

Від слів – до дій: стало відомо, як губернатору вдалося відстояти 5 районів на Сумщині

Позицію щодо утворення на Сумщині 5 районів (Конотопського з центром у місті Конотоп, Охтирського з центром у місті Охтирка, Роменського з центром у місті Ромни, Сумського з центром у місті Суми та Шосткинського з центром у місті Шостка) Сумська облдержадміністрація доводила у своїх листах до центральних органів влади від 30.09.2019, 31.10.2019, 27.03.2020, 10.04.2020, на засіданнях міжвідомчої регіональної групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Сумської області. Остаточне рішення було прийняте після особистого втручання голови облдержадміністрації Романа Грищенка.

Нагадаємо, проєкт постанови «Про утворення та ліквідацію районів» Міністерство розвитку громад та територій України розробило на основі пропозицій робочих груп при облдержадміністраціях. І Міністерство звернулося до обласних державних адміністрацій за погодженням проекту зазначеної постанови. Сумська обласна державна адміністрація погодила зазначений проект 03.06.2020.

Заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода повідомив: «За планом реформи, до середини липня цього року передбачаємо, що Верховна Рада прийме постанову про утворення в Україні нових районів. У зв’язку з цим, вже зараз треба розуміти, як після ліквідації нинішніх і створення нових районів будуть реорганізовуватися місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, як вирішуватимуться між ними питання правонаступництва комунального і державного майна, бюджетних ресурсів, прав та інших зобов’язань».

Довідково. Мінрегіон із залученням експертів розробив також проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань діяльності та організації органів державної влади, органів місцевого самоврядування у зв’язку із утворенням (ліквідацією) районів» (заватажити текст законопроекту).

Проект закону, серед іншого, пропонує врегулювати питання призначення виборів старост, правонаступництва майна, прав та обов’язків районних рад ліквідованих районів, завершення повноважень та правонаступництва органів місцевого самоврядування.

Також законопроект пропонує уповноважити Кабінет Міністрів України утворювати та ліквідовувати місцеві (районні) державні адміністрації.

Крім того, проект закону визначає особливості державної реєстрації органів місцевого самоврядування в умовах зміни адміністративно-територіального устрою, а також — особливості найменування адміністративно-територіальних одиниць та інше.

Законопроект направлено на погодження всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, центральних органів виконавчої влади.

4 листопада
3 листопада