Вчора
19 червня
18 червня
17 червня
15 червня
14 червня
13 червня
10 червня
8 червня
4 червня
31 травня
26 травня
23 травня
22 травня
21 травня
20 травня
18 травня
15 травня
13 травня

Завдяки ініціативі нардепа Тетяни Скрипки Державна служба у справах дітей працюватиме ефективно

За ініціативи народного депутата Тетяни Скрипки в Україні  вперше буде створений єдиний орган влади, що опікується питаннями захисту дітей –   Державна служба у справах дітей. Днями Верховна Рада України ухвалила закон, що має на меті вдосконалити регулювання діяльності цієї служби і посилити роль виконкомів територіальних громад як органів опіки та піклування.

Тетяна Скрипка також особисто відстоювала прийняття відповідного законодавчого рішення, що чітко визначає, які функції із захисту дітей бере на себе держава та місцева влада. Подробицями парламентарка поділилася на своїй сторінці у Фейсбуці:

«7087 прийнято!

Державна служба у справах дітей – центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом!

1 грудня 2021 року парламент підтримав створення Державної служби України у справах дітей. До цього “дитячими” питаннями опікувалися шість міністерств і соціальна сервісна служба. Наче у семи няньок, питання захисту дітей було у всіх, та не вирішувалось ніде, бо не було єдиного центрального органу виконавчої влади, який відповідає за політику у сфері охорони дитинства.

Це змінилося завдяки ініціативі підкомітету у справах сім’ї та дітей, ТСК з розслідування порушення прав дітей, народним депутатам, які відстоювали ідею на всіх рівнях, завдяки виконаній обіцянці Президента. Для мене, як народної депутатки, створення і функціонування Держдіти стало головним завданням 2021 року. Натомість у 2022 році було необхідно швидко внести зміни до діючих законів задля захисту дітей в умовах війни.

Сьогодні, 28 липня, через пів року після прийняття рішення про створення Держдіти, маємо чітке розмежування функцій органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань захисту прав дітей.

7087 встановлює:

❇️орган опіки і піклування щодо захисту прав дітей на місцях – виконавчий комітет; служба у справах дітей – окремий підрозділ місцевих рад, його структуру визначатиме громада.

❇️прокуратура братиме активну участь у питаннях захисту прав дітей;

❇️строки розгляду судових справ про усиновлення дітей скорочено;

❇️діти позбавлені батьківського піклування, це також діти, батьки яких не виконують свої обов’язки з виховання через перебування в зоні бойових дій або в тимчасовій окупації, які є військовополоненими, або зниклими безвісти;

❇️закон має бути введений в дію з 1 січня 2023 року».

Нагадаємо, Тетяна Скрипка опікувалася темою організації Державної служби у справах дітей практично від початку своєї діяльності як народного депутата України. Очолюючи підкомітет Верховної Ради у справах сім’ї та дітей, вона сформувала у стінах парламенту команду однодумців, аби разом реально покращити систему захисту дітей.  Замість збільшення кількості відповідальних структур у різних міністерствах, що лише ускладнює розгляд проблем, передбачається розробка однієї, але дійсно ефективної служби.

Спочатку ініціативу створити єдиний державний орган щодо вирішення «дитячих» питань Тетяна Скрипка обговорила із Президентом України  Володимиром Зеленським під час «Великої фракції» у Трускавці.  Позитивно оцінивши пропозицію, глава держави доручив прем’єр-міністру створити робочу групу для опрацювання питання, і вже за півтора місяці парламент підтримав проект постанови. Таким чином, ідея нардепа отримала підтримку на всіх рівнях – від Президента до Верховної Ради та уряду.

Наразі Тетяна Скрипка продовжує працювати над створенням нової інституції, що стане поштовхом до реформування системи захисту прав дітей в Україні, тим паче питання дітей сьогодні, як ніколи, на часі.

По суті ідеться про перший законодавчий проект глобального державного значення, розроблений за безпосередньої участі народного депутата від Сумської області.  До цього часу представники Сумщини у Верховній раді ще не були ініціаторами настільки великих змін, як у сфері забезпечення прав захисту дітей. Рішення про створення Державної служби у справах дітей насправді історичне для України, і приємно відзначити, що започаткувати новий орган вдалося саме завдяки активній позиції сумського нардепа Тетяни Скрипки.

4 листопада
3 листопада