Вчора
18 червня
17 червня
16 червня
15 червня
14 червня
13 червня
11 червня
10 червня
9 червня

Зеленський підписав закон щодо продовження застосування експериментальних препаратів для лікування Covid-19

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким продовжив до 1 січня 2021 року дію закону про внесення змін до законів, щодо забезпечення лікування, викликаного коронавірусною хворобою (Covid-19).

Відповідний законопроект Верховна Рада прийняла 19 червня.

Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення лікування коронавірусною хворобою (Covid-19)” від 30 березня 2020 року зокрема, передбачає застосування за згодою пацієнта нових методів профілактики, діагностики, лікування, реабілітації та лікарських засобів, які перебувають на розгляді в установленому порядку, але не допущені до застосування, а також незареєстровані лікарські засоби. Зокрема, закон дозволяє застосовувати в Україні для лікування пацієнтів з COVID-19 незареєстровані лікарські засоби, рекомендовані офіційним органом Сполучених Штатів Америки, країн – членів Європейського Союзу, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Китайської Народної Республіки, держави Ізраїль для лікування коронавірусної хвороби Covid-19 у відповідній країні.

Крім того, закон дозволяє застосовувати зареєстровані лікарські засоби за показаннями, які не зазначені в інструкції для медичного застосування при наявності доведеної ефективності з лікування коронавірусної хвороби Covid-19 (т.зв. off-label use) і / або якщо такі лікарські засоби рекомендовані офіційними органами Сполучених Штатів Америки, країн – членів Європейського Союзу, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Китайської Народної Республіки, держави Ізраїль для лікування коронавірусної хвороби (Covid-19) у відповідній країні.

Порядок призначення і застосування таких лікарських засобів встановлюється Міністерством охорони здоров’я.

Термін дії закону закінчувався 1 липня 2020 року, але депутати в зв’язку з загрозою зростання захворювання населення на Covid-19 внесли зміни до розділу II Прикінцевих положень і продовжили його дію до 1 січня 2021 року.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

4 листопада
3 листопада