Вчора
31 травня
30 травня
29 травня
26 травня
25 травня
24 травня
22 травня
20 травня
19 травня
17 травня
16 травня
12 травня
10 травня
9 травня

6 ознак того, що вам не вистачає вітаміну D

Відколи почалася пандемія коронавірусу, ми почали шукати відповіді, як від нього захиститись, поки не будуть знайдені ліки або вакцина. Одним з нещодавніх відкриттів була важливість вітаміну D, пише Жіночий світ з посиланням на ETimes.

Вітамін D необхідний для здоров’я кісток, зубів та м’язів. Також він допомагає нам засвоювати кальцій та фосфати.

Незважаючи на те, що людський організм здатен синтезувати вітамін D під впливом сонячного світла, близько 1 мільярда людей у всьому світі страждають від його нестачі. Важливість цієї поживної речовини багатьма недооцінюється. Ось 6 ознак того, що у вас може бути дефіцит вітаміну D:

Перепади настрою або пригнічений настрій протягом тривалого часу. Звісно, цьому може бути багато причин, але дефіцит вітаміну D не варто скидати з рахунків. Відомо, що сонячне світло може підняти наш настрій, оскільки допомагає збільшити рівень серотоніну, який змушує нас почуватись щасливими. Людям, що страждають на легку депресію, рекомендують збільшити споживання вітаміну D та частіше гуляти на свіжому повітрі.

Зростання ваги. Вітамін D важливий не тільки для здоров’я кісток і зубів, а і для вироблення оксиду азоту в організмі. Оксид азоту заважає нам переїдати та пришвидшує метаболізм. Два великих дослідження, опубліковані в журналах Diabetes та Nature, вказують на те, що нестача вітаміну D може сприяти збільшенню ваги.

Випадання волосся. Дефіцит вітаміну D – це одна з найпоширеніших причин надмірної втрати волосся. Він стимулює волосяні фолікули та покращує ріст волосся. Тому, коли його не вистачає, волосся починає випадати та стає слабшим.

Повільне загоєння ран та синців. Дослідження свідчать про те, що повільне загоєння ран може бути ознакою дефіциту вітаміну D. Вітамін D виробляє сполуки, які допомагають формувати нову шкіру, що є частиною процесу загоєння. Ця поживна речовина також важлива для боротьби із запаленням та інфекціями.

Біль у суглобах. Кальцій – мінерал, який підтримує здоров’ та міцність кісток, однак, для його засвоєння потрібен вітамін D.  Біль у спині та суглобах може бути ознакою дефіциту вітаміну D. Ця проблема є досить поширеною серед старших людей, особливо взимку, коли люди воліють залишатися в приміщенні через холодну погоду.

Безсоння. Проблеми з засинанням та неспокійний сон можуть означати, що ви проводите замало часу на сонці. Більшу частину дня ми проводимо в приміщенні при штучному освітленні. За останніми даними, це може призвести до порушення циркадних ритмів. Тому, якщо ви маєте проблеми зі сном, намагайтесь проводити більше часу на свіжому повітрі.

wworld.com.ua

4 листопада
3 листопада