25 листопада
24 листопада
23 листопада
21 листопада
19 листопада
18 листопада
17 листопада
16 листопада

БЛИЗЬКО 11 МЛН ДОМАШНІХ ТВАРИН В УКРАЇНІ МОЖУТЬ ЗАЛИШИТИСЯ БЕЗ КОРМУ, – ОПУБЛІКОВАНО ЛИСТ ДО ПРЕЗИДЕНТА

14 липня 2020 року Європейська Бізнес Асоціація (EBA), Американська торговельна палата в Україні (ACC) та Спілка українських підприємців (СУП) підписали лист-звернення до Президента України з проханням негайно вжити заходів щодо розв’язання проблеми з виробництвом та імпортом кормів для домашніх тварин.

Звернення опубліковане на офіційній сторінці Європейської Бізнес Асоціації.

За інформацією авторів листа, найближчим часом власники котів і собак в Україні можуть зіткнутися з нестачею звичайних та лікувальних кормів. Через це потенційно близько 11 млн домашніх тварин виявляться позбавленими високоякісного, а іноді – й критично необхідного харчування.

19 січня 2020 року набув чинності Закон України “Про безпечність та гігієну кормів”, ухвалений ще у 2017 році. Він скасував систему реєстрації готових кормів для домашніх тварин і запровадив нові умови для виробників та імпортерів. Зокрема, відтепер корми можуть вироблятися або ввозитися в Україну лише з використанням кормових добавок, які зареєстровані в державному реєстрі кормових добавок.

Проблема полягає в тому, що, за даними представників бізнес-спільноти, державна реєстрація кормових добавок так повноцінно і не запрацювала. У встановлений дворічний перехідний період внутрішні процедури для виконання Закону розроблені не були. Це створило труднощі для виробництва нових кормів і ввезення їх в Україну.

Відтак, через відсутність чіткого механізму реєстрації український споживач може втратити доступ до високоякісної продукції, а держбюджет у 2020 році, за оцінками експертів, недоотримає приблизно 300 млн гривень.

Компанії-члени EBA, ACC та СУП бачать вирішення такої ситуації у прийнятті низки законопроєктів. Зокрема, “Про внесення змін до прикінцевих положень Закону України “Про безпечність та гігієну кормів” з метою стабілізації ринку кормів” і “Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин. Більше читайте тут: https://tsn.ua/ukrayina/blizko-11-mln-domashnih-tvarin-v-ukrayini-mozhut-zalishitisya-bez-kormu-opublikovano-list-do-prezidenta-1585921.html

4 листопада
3 листопада