29 червня
10 червня
2 червня
1 червня
31 травня
30 травня
19 травня
29 квітня
28 квітня
27 квітня
23 квітня
22 квітня
20 квітня
18 квітня
17 квітня
16 квітня
23 лютого
22 лютого

Через зменшення пропозиції на українському ринку дорожчають томати

В Україні завершується сезон поставок імпортного томата виробництва Туреччини, повідомляють аналітики проекту EastFruit.Так, на поточному тижні на українському ринку значно знизилася пропозиція тепличного томату, що негайно позначилося на цінах в даному сегменті.

Так, на сьогоднішній день українські трейдери відвантажують фактичні залишкові партії турецького томату, оскільки сезон даної продукції в самій Туреччині також добігає кінця. При цьому, оператори ринку відзначали, що ціни на імпортні томати залишалися стабільними, і на даний момент останні партії турецького томату в Україні пропонуються до продажу за ціною 24-26 грн / кг ($ 0,90-0,97 / кг).

«Таким чином, задовольняти попит на томати найближчим часом доведеться виключно за рахунок продукції з місцевих тепличних комбінатів, пропозиція якої сьогодні помітно нижче, ніж рік тому. Нагадаємо, на початку червня попереднього року українські виробники вже досить активно вели відвантаження томата з літніх теплиць. В цьому році дозрівання томата дещо сповільнилося через холодну і дощову погоду»- прокоментував ситуацію Олександр Хорєв керівник проекту« АПК-Інформ: Овочі та фрукти».

У сегменті місцевого тепличного томату на поточному тижні відзначався значний ріст цін. Таку ситуацію оператори ринку в першу чергу пов’язували зі зменшенням зборів у вітчизняних тепличних комбінатах через несприятливі погодні умови. Крім того, не останню роль в позитивному ціновому тренді зіграло значне скорочення імпортних томатів, основним постачальником яких на український ринок виступає Туреччина. Так, на сьогоднішній день українські тепличні комбінати готові відвантажувати томати за ціною 25-37 грн / кг ($ 0,94-1,39 / кг), що в середньому на 37% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

При цьому, варто зазначити, що ціни на тепличні томати в Україні на сьогоднішній день вже в середньому на 22% вище, ніж в перший тиждень червня 2019 року. За словами представників місцевих тепличних комбінатів, знижувати ціни на свою продукцію найближчим часом вони не планують. Оскільки пропозиція місцевого томата на даний момент досить обмежено, а попит на дану продукцію утримується на досить високому рівні.

AgroReview
4 листопада
3 листопада