Через зменшення пропозиції на українському ринку дорожчають томати

В Україні завершується сезон поставок імпортного томата виробництва Туреччини, повідомляють аналітики проекту EastFruit.Так, на поточному тижні на українському ринку значно знизилася пропозиція тепличного томату, що негайно позначилося на цінах в даному сегменті.

Так, на сьогоднішній день українські трейдери відвантажують фактичні залишкові партії турецького томату, оскільки сезон даної продукції в самій Туреччині також добігає кінця. При цьому, оператори ринку відзначали, що ціни на імпортні томати залишалися стабільними, і на даний момент останні партії турецького томату в Україні пропонуються до продажу за ціною 24-26 грн / кг ($ 0,90-0,97 / кг).

«Таким чином, задовольняти попит на томати найближчим часом доведеться виключно за рахунок продукції з місцевих тепличних комбінатів, пропозиція якої сьогодні помітно нижче, ніж рік тому. Нагадаємо, на початку червня попереднього року українські виробники вже досить активно вели відвантаження томата з літніх теплиць. В цьому році дозрівання томата дещо сповільнилося через холодну і дощову погоду»- прокоментував ситуацію Олександр Хорєв керівник проекту« АПК-Інформ: Овочі та фрукти».

У сегменті місцевого тепличного томату на поточному тижні відзначався значний ріст цін. Таку ситуацію оператори ринку в першу чергу пов’язували зі зменшенням зборів у вітчизняних тепличних комбінатах через несприятливі погодні умови. Крім того, не останню роль в позитивному ціновому тренді зіграло значне скорочення імпортних томатів, основним постачальником яких на український ринок виступає Туреччина. Так, на сьогоднішній день українські тепличні комбінати готові відвантажувати томати за ціною 25-37 грн / кг ($ 0,94-1,39 / кг), що в середньому на 37% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

При цьому, варто зазначити, що ціни на тепличні томати в Україні на сьогоднішній день вже в середньому на 22% вище, ніж в перший тиждень червня 2019 року. За словами представників місцевих тепличних комбінатів, знижувати ціни на свою продукцію найближчим часом вони не планують. Оскільки пропозиція місцевого томата на даний момент досить обмежено, а попит на дану продукцію утримується на досить високому рівні.

AgroReview