Вчора
25 листопада
24 листопада
23 листопада
21 листопада
19 листопада
18 листопада
17 листопада
16 листопада

Фінансування лікарень в Україні зміниться з липня

Зміни, які дозволять фінансувати медзаклади на рівні, не меншому за попередній рік, почнуть діяти з 1 липня.

Про це повідомив очільний Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 15 червня. За словами міністра, ціі зміни діятимуть до кінця 2020 року.

«Те, що стосується перегляду тарифів і підтримки недопущення закриття медичних закладів і звільнення лікарів і медпрацівників, то вже на погодженні перебувають відповідні документи щодо внесення змін, щоб в нас не було допущено меншого фінансування, ніж було в минулому році. 

Ці зміни набируть чинність з 1 липня, і, відповідно, заклади отримають відповідний фінансовий ресурс, який дозволить виплачувати зарплати, не закритися і перебувати на тому рівні, на якому вони перебувають зараз», – розповів Степанов. Степанов також стверджує, шр МОЗ паралельно віпрацьовує механізми, як з 2021 року буде функціонувати система надання медичної допомоги і відбуватиметься «відновлення та будівництво системи охорони здоров’я».

Нагадаємо, раніше Степанов стверджував, що 332 лікарні мають закритися через проблеми з фінансуванням. А «984 лікарні мають фінансування менше, ніж було минулого року». У квітні 2020 року міністр сказав, що МОЗ забере гроші на фінансування лікарень з майбутнього.

Тобто міністерство виділить гроші на фінансування лікарень із субвенції, яка була передбачена на жовтень-грудень 2020 року у розмірі 241,8 мільйона гривень.

4 листопада
3 листопада