Вчора
11 серпня
8 серпня
4 серпня
2 серпня
30 липня
28 липня
22 липня
20 липня
19 липня
18 липня
14 липня
8 липня
7 липня
6 липня
29 червня
10 червня
2 червня
1 червня
31 травня
30 травня
19 травня
29 квітня

Фонд у США «випадково» отримав понад 4 млн пожертв — просто тому, що має в назві слова Black Lives Matter

Американський благодійний фонд Black Lives Matter Foundation за останні дні отримав понад 4 мільйони доларів пожертв. Його назва пов’язана з останніми протестами проти нерівноправного становища темношкірих у США — водночас діяльність фонду з цим не пов’язана.Про це йдеться в розслідуванні BuzzFeed.

Фонд Black Lives Matter Foundation зареєстрований у місті Санта-Кларита штату Каліфорнія. Його офіційним співробітником є одна людина — 67-річний Роберт Рей Барнс. І мета фонду — «зближення людей і поліції», а не боротьба за права темношкірих.

У коментарі BuzzFeed Барнс підтвердив, що не має нічого спільного з глобальним рухом Black Lives Matter. Ті оперують окремим благодійним фондом, який має іншу назву — Black Lives Matter Global Network Foundation.

Як підсумовують журналісти видання, через те, що назви двох організацій сплутали, фонд Барнса отримав понад 4 мільйони доларів пожертв через донорські сервіси GoFundMe, PayPal тощо. Ба більше: серед головних благодійників — корпорації Apple, Google і Microsoft.

Сам Барнс уже заявив, що готовий повернути кошти, які йому переслали випадково.

У США тривають протести, викликані смертю афроамериканця Джорджа Флойда. Нагадаємо, він помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією у Міннеаполісі, головному місті штату Міннесота. Це сталося через заяву продавця супермаркету про використання Флойдом фальшивих банкнот. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли затриманий говорив, що не може дихати.

Історія Флойда спричинила хвилю протестів проти неправомірних дій поліції — і не лише в США. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства стосовно темношкірого населення. Мирні протести у багатьох містах США супроводжуються погромами та грабежами: люди підпалюють і трощать автівки й крамниці.

hromadske.ua

4 листопада
3 листопада