Вчора
5 червня
3 червня
2 червня
1 червня
31 травня
30 травня
29 травня
26 травня
25 травня
24 травня
22 травня
20 травня

Гектар землі коштуватиме не більше $2 тис

Вартість 1 га сільськогосподарської землі після відкриття ринку становитиме максимум $2000.

Про це в інтерв’ю АgroРolit.com розповів член аграрного комітету Верховної Ради Микола Кучер.

«Сьогодні є категорія земель, яка продається. Це, коли іноземець отримав у спадщину українську землю. Він на протязі року повинен цю землю продати. Сьогодні ціна такої землі – $1500-1700 за 1 га. Я думаю, що вартість 1 га с/г землі після відкриття ринку буде максимум $2000. Що в Росії, що в Молдавії с/г землі продаються, і коштують аналогічно. Оскільки ринок землі запустили лише політично, а не економічно, то саме така ціна можлива на українську землю», – зазначив він.

Сьогодні ж, за словами депутата, земля перебуває у користуванні фермерів, однак податки з гектару землі платяться дуже різні – від кількох десятків до кількох тисяч гривень. Тому Кучер вважає, що треба прийняти закон про податковий мінімум з гектару землі.

«Так, відбілити ринок сільськогосподарських земель допоможе запровадження податкового зобов’язання (закон № 3131) на 1 га. Поставлене податкове зобов’язання – це правильно. Коли країна покриється ОТГ і їх бюджет формуватиметься за рахунок фіксованого податку, плати за держземлі та податку на доходи фізосіб, то саме вони ініціюватимуть виведення агросектору з тіні», – вважає нардеп.

Нагадаємо, 31 березня Верховна рада України прийняла в другому читанні законопроект №2178-10 про ринок землі. Документ набуде чинності з 1 липня 2021 року.

28 квітня 2020 року Володимир Зеленський підписав закон про ринок землі.

30 квітня закон про ринок землі був опублікований у виданні “Голос України”.

AgroReview
4 листопада
3 листопада