26 травня
23 травня
22 травня
21 травня
20 травня
18 травня
15 травня
13 травня
11 травня
7 травня
6 травня
1 травня
30 квітня
29 квітня
25 квітня
24 квітня
23 квітня
19 квітня
18 квітня

Греція не депортуватиме 16 українців, усі вони сьогодні повернуться в Україну

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляє, що Греція не депортуватиме 16 українців, яких раніше не пропустили в аеропорту Афін через карантинні обмеження на в’їзд до Євросоюзу, усі вони сьогодні повернуться в Україну. Як передає кореспондент УНІАН, про це глава МЗС сказав під час онлайн-брифінгу.

“Для 12 громадян України, які застрягли в Афінах, наразі заброньовані квитки на два авіарейси компанії Ryanair, які відбудуться сьогодні. Перший виліт запланований на 17:10 і другий – на 21:55 7 липня”, – повідомив Кулеба. Він сказав, що Посольство України в Ірландії багато комунікувало з авіакомпанією Ryanair, щоб організувати ці два рейси. Водночас українське посольство в Греції активно працює з місцевими органами влади для того, аби українських громадян не депортували – не поставили у паспорти відмітки про депортацію і зберегли їм можливість у майбутньому подорожувати до країн Євросоюзу.

“Станом на зараз домовлено, що депортацію вони не отримають. І консули при вильоті на моє доручення будуть особисто контролювати, щоб саме так і відбулося. Ми постійно працюємо і тримаємо ситуацію на контролі”, – наголосив Кулеба. Крім того, за його словами, квитки на рейси оплатить авіакомпанія Ryanair.

Окремо у Facebook Кулеба повідомив, що ще 4 українця повернуться в Україну рейсом авіакомпанії WizzAir. Як повідомляв УНІАН, 4 липня 17 українських громадян не пропустили до Греції у зв’язку з карантинними обмеженнями на в’їзд до Євросоюзу громадян з третіх країн.

Українці перебувають у поліцейському відділенні аеропорту Афін, їх відвідав консул, який купив їм води та засоби гігієни. 6 липня стало відомо, що влада Греції дозволила пропустити на свою територію одну українку, оскільки вона їхала у цю країну на навчання. Рада Європейського Союзу узгодила питання про відкриття зовнішніх кордонів з 1 липня для громадян 19 країн, Україна не входить до цього переліку.

УНІАН

4 листопада
3 листопада