27 січня
26 січня
20 січня
18 січня
17 січня
12 січня
30 грудня
29 грудня
26 грудня
24 грудня
22 грудня
21 грудня
19 грудня
16 грудня
13 грудня
12 грудня
9 грудня
7 грудня
6 грудня

Історична подія: SpaceX запустила ракету з астронавтами до МКС

Вперше в історії космонавтики приватна космічна компанія запустила ракету з астронавтами до Міжнародної космічної станції.

Ракета-носій Falcon 9 з кораблем Crew Dragon американської приватної аерокосмічної компанії SpaceX мільярдера Ілона Маска з другої спроби успішно стартувала з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида. На борту корабля Crew Dragon до МКС полетіли два ветерани-астронавти НАСА – Боб Бенкен і Даг Харлі. “Давайте вже запалимо цю свічку”, – сказав перед стартом Даг Харлі, запозичивши слова першого американського астронавта Алана Шепарда, які він вимовив у 1961 році, коли очікував запуск ракетних двигунів, повідомляє агенція AP.

SpaceX стала першою в історії пілотованої космонавтики приватною компанією, яка відправила людину у космос. Також цей запуск став першим, який здійснили з території США за понад 9 років.

Як повідомлялося, перша спроба запустити ракету-носій Falcon 9 мала відбутися 27 травня у присутності президента США Дональда Трампа та віцепрезидента Майка Пенса, але за менш ніж 17 хвилин до старту пуск ракети було перенесено через несприятливі погодні умови.

tenews.org.ua

 

 

4 листопада
3 листопада