23 січня
21 січня
19 січня
13 січня
12 січня
5 січня
4 січня
31 грудня
29 грудня

Історична подія: SpaceX запустила ракету з астронавтами до МКС

Вперше в історії космонавтики приватна космічна компанія запустила ракету з астронавтами до Міжнародної космічної станції.

Ракета-носій Falcon 9 з кораблем Crew Dragon американської приватної аерокосмічної компанії SpaceX мільярдера Ілона Маска з другої спроби успішно стартувала з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида. На борту корабля Crew Dragon до МКС полетіли два ветерани-астронавти НАСА – Боб Бенкен і Даг Харлі. “Давайте вже запалимо цю свічку”, – сказав перед стартом Даг Харлі, запозичивши слова першого американського астронавта Алана Шепарда, які він вимовив у 1961 році, коли очікував запуск ракетних двигунів, повідомляє агенція AP.

SpaceX стала першою в історії пілотованої космонавтики приватною компанією, яка відправила людину у космос. Також цей запуск став першим, який здійснили з території США за понад 9 років.

Як повідомлялося, перша спроба запустити ракету-носій Falcon 9 мала відбутися 27 травня у присутності президента США Дональда Трампа та віцепрезидента Майка Пенса, але за менш ніж 17 хвилин до старту пуск ракети було перенесено через несприятливі погодні умови.

tenews.org.ua

 

 

4 листопада
3 листопада