29 червня
10 червня
2 червня
1 червня
31 травня
30 травня
19 травня
29 квітня
28 квітня
27 квітня
23 квітня
22 квітня
20 квітня
18 квітня
17 квітня
16 квітня
23 лютого
22 лютого

Кабмін спростив порядок альтернативної служби для тих, хто не хоче до армії

Кабінет міністрів на своєму засіданні ухвалив постанову про скасування довідки про склад сім’ї для тих громадян, які не можуть піти до армії за релігійними переконаннями і проходитимуть альтернативну (військову) службу. За словами віцепрем’єр-міністра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, була мета ліквідувати «всі безглузді довідки, які вимагають від людей заради бюрократичної галочки».

«І сьогодні маємо першу перемогу – держоргани більше не вимагатимуть довідку про склад сім’ї при проходженні альтернативної служби. На черзі ще 26 послуг, які вимагають надання такої довідки, і жодна з них не залишиться поза нашою увагою», – сказав він.

Раніше, щоб вступити на альтернативну службу, громадянам потрібно було подати відповідну заяву і прикласти до неї документи, що підтверджують справжність їх релігійних переконань, копію документу про освіту, довідку з місця роботи або навчання і довідку про склад сім’ї. Тепер довідка про склад сім’ї не є обов’язковим документом у особовій справі громадян, що йдуть на альтернативну службу, адже вона ніяк не впливає на прийняття рішень.

Альтернативна служба вводиться замість строкової військової служби для громадян, які не можуть виконувати військовий обов’язок через релігійні переконання.

А тим часом офіцерів запасу призивають до армії. Як повідомляли новини «Сьогодні», міністр оборони підписав указ про призов офіцерського складу на військову службу. Набиратимуть до армії 500 офіцерів запасу віком до 43 років, які закінчили кафедри військової підготовки, мають вищу освіту не нижче бакалавра та не проходили військову службу. Призов проходитиме в червні-липні.

segodnya.ua

4 листопада
3 листопада