Вчора
20 січня
19 січня
18 січня
17 січня
16 січня
15 січня
14 січня
13 січня

Кравчук пропонує «особливу систему управління» для ОРДЛО

Глава делегації України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук вважає, що представники окупованих територій Донецької та Луганської областей повинні сформулювати, яким вони бачать майбутнє регіону. У свою чергу він пропонує особливу систему управління ОРДЛО.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Пряма мова: «Судячи з їхніх заяв, «виборів», які там вже відбулися, вони (представники ОРДЛО – УП) хочуть автономії, федералізації. Вони хочуть, щоб це була територія з ознаками не лише якогось «особливого статусу управління», а щоб це була територія з ознаками державності. Тобто вони беруть дуже високо. Росія поки що говорить про «особливий статус», як це записано в мінських документах. Але там записали так, що ми самі не знаємо, що це таке».

Деталі: Кравчук нагадав, що коли починалися події на Донбасі, він вже звертався на одному з телеканалів до ватажків так званих «Л/ДНР», щоб вони підготували письмові пропозиції про те, що хочуть мати на території цих районів: «Або це «особливий статус», або це щось таке, де є ознаки державності, чи це автономія. Напишіть, на які кроки ви могли б піти, щоб був компроміс, щоб можна було домовлятися. Ніякої відповіді я не отримав».

Кравчук додав, що говорить про «особливу систему управління» на цих територіях, оскільки, на його думку, там управління не може дублювати ті схеми, які існують в інших регіонах, бо в ОРДЛО склалася досить складна і не схожа на інші регіони України ситуація.

Кравчук вважає, що Україна не повинна вести переговори з представниками ОРДЛО на рівні президента країни, на високому державному рівні, але потрібно шукати формати, коли можуть вести діалог інші переговірники, наприклад, цим може зайнятися в разі призначення членом делегації в ТКГ перший прем’єр-міністр України Вітольд Фокін.

На думку Кравчука, потрібно окреслити певну дорожню карту для подальших дій і узгодити її з ОРДЛО, після цього «можна буде ставити питання на більш високому рівні для остаточного вирішення».

Що передувало: Леонід Кравчук вважає, що вирішити питання встановлення миру на Донбасі буде дуже складно без участі в цьому процесі Сполучених Штатів.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

4 листопада
3 листопада