1 грудня
30 листопада
27 листопада
25 листопада
24 листопада
23 листопада
21 листопада
19 листопада

Макрон оголосив першу перемогу над коронавірусом та нові зняття обмежень

Президент Франції Еммануель Макрон оголосив про першу перемогу у боротьбі з коронавірусом, анонсувавши наступні пом’якшення карантину в країні. Про це Макрон заявив у зверненні до нації у неділю ввечері, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на RFI.

Починаючи з понеділка, 15 червня, вся територія Франції оголошена «зеленою зоною» з точки зору епідеміологічної обстановки.

У Парижі і столичному регіоні Іль-де-Франс, які з 2 червня залишалися в «помаранчевій зоні», будуть зняті обмеження, які досі діяли. Повністю відкриються кафе і ресторани, а також відновиться нормальна робота підприємств.

З 22 червня французькі школи повернуться до нормального ритму роботи для всіх учнів. Заняття знову будуть обов’язкові для всіх без винятку школярів в звичайному режимі. Школи почали відкриватися з 11 травня, проте через суворість санітарного протоколу не могли забезпечити прийом усіх учнів, багато з яких продовжують поки що займатися віддалено.

Президент також оголосив про зняття з 15 червня обмежень на відвідування родичів у французьких будинках для літніх людей. Також з понеділка знімаються обмеження на переміщення всередині Європейського Союзу, а з 1 липня будуть відкриватися кордони і з іншими країнами в залежності від епідеміологічної ситуації в кожній з них.

Другий тур муніципальних виборів, як і було вже оголошено, пройде 28 червня, підтвердив Макрон. Президент наголосив на необхідності як і раніше «уникати багатолюдних зборів», які поки будуть обмежені строгими правилами. Макрон назвав нинішню ситуацію «першою перемогою в боротьбі з вірусом», але зазначив, що боротьба ще не закінчена.

«Це не означає, що вірус зник і що ми можемо повністю втратити пильність. Нам ще доведеться довго жити з ним, дотримуватися правил фізичного дистанціювання і стежити за розвитком епідемії, щоб підготуватися на той випадок, якщо вірус повернеться з новою силою», — попередив Макрон.

Нагадаємо, Європейська комісія рекомендувала країнам-членам з 15 червня зняти прикордонний контроль на внутрішніх кордонах ЄС, а також – поступово відкривати кордони ЄС для громадян третіх країн з 1 липня.

pravda.com.ua

4 листопада
3 листопада