Вчора
9 травня
1 травня
29 квітня
28 квітня
27 квітня
23 квітня
22 квітня
20 квітня
18 квітня
15 квітня
14 квітня
13 квітня
7 квітня
1 квітня

МОЗ запровадить 2D-кодування, щоб зменшити кількість фальсифікату в аптеках

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що провів зустріч з представниками фармацевтичних компаній, які працюють в Україні, та домовився з ними про план зменшення фальсифікованих ліків в аптеках протягом 2,5 років.

Про це він розповів на брифінгу 24 липня, зазначивши, що зустріч із представниками провідних фармкомпаній відбулася 23 липня.

“За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, до 10% лікарських засобів, які є на ринку України, фальсифіковані. Це великий ризик для пацієнтів. Уявіть собі, вам у лікарні призначають той чи інший препарат, ви його купуєте, а потім виявляється, що він просто фальсифікований і жодної допомоги здоров’ю він не несе, хвороба прогресує”, — розповів міністр.

За його словами, у МОЗ є чіткий план, у який спосіб змінити ситуацію. “Перше, що ми проговорили, це запровадження 2D-кодування всіх лікарських засобів, які зареєстровані в Україні. Тобто це ліки й українського, й імпортного виробництва. Це світова практика”, — заявив Степанов.

Він зазначив, що 2D-кодування дозволить відстежувати весь шлях ліків — від виробництва до аптеки й таким чином бути впевненими, що в аптеках не буде фальсифікатів або хоча б їх кількість зменшиться.

Очільник МОЗ наголосив, що це не швидкий процес і загалом на це піде до 2,5 років.

“Наші виробництва мають зробити переобладнання своїх ліній щодо випуску лікарських засобів. Деякі вже мають це обладнання. Ми вважаємо, що за 2-2,5 роки ми можемо перейти повністю на 2D-кодування, але будемо йти поступово”, — пояснив Степанов та додав, що важливо, аби фармацевтичним компаніям були зрозумілі кроки держави як загального регулятора ринку.

Крім того, він розповів, що під час зустрічі обговорили й запровадження електронних рецептів, які дозволять пацієнтам отримувати ліки з суттєвим зниженням ціни. На його думку, у країні взагалі слід позбутися паперових рецептів.

Степанов сказав, що нині готується зміна нормативних актів та законодавства для впровадження плану, своєю чергою фармкомпанії мають надати свої пропозиції.

Довідка: 2D-код — маркування, двовимірний штрих-код на упаковці лікарських засобів. Він наноситься при виробництві ліків на заводах, а дані про це заносяться в єдину державну систему проведення моніторингу обігу лікарських засобів.

Пацієнти зможуть перевірити ліки, просканувавши код через мобільний додаток. Після сканування на екрані смартфона з’явиться інформація про конкретний лікарський засіб, зокрема, чи препарат не фальсифікований, протермінований або завезений до країни з порушенням норм. Кодування дозволить державі відстежувати весь ланцюжок постачання ліків — від виробництва чи імпорту до продажу в аптеці.

suspilne.media

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

4 листопада
3 листопада