На Одещині планують побудувати новий зерновий перевантажувальний комплекс

«Спеціалізований зерновий термінал „Чорноморськ“» має намір побудувати новий спеціалізований зерновий перевантажувальний комплекс із виходом транспортної галереї на причали №5−6.

 

Про це йдеться у повідомленні про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Чорноморської міської ради.

«Планована діяльність передбачає приймання, зберігання та відвантаження зернових та олійних культур. В основному технологічному потоці, сировина постачається автомобільним та залізничним транспортом розвантажуючись в завальні ями приймальних пунктів», — йдеться в документі.

Також зазначається, що операції перевантаження зернових вантажів на судна планується здійснювати на причалах №5 та №6 Чорноморської філії ДП АМПУ, відповідно до договору про забезпечення доступу портового оператора до причалів.

Комплекс планується розташувати в промисловій зоні, на території порту, найближча житлова забудова розташована на відстані більше 300 м від крайніх джерел викидів у південно-східному напрямку.

Нове будівництво передбачає будівництво спеціалізованого зернового перевантажувального комплексу, у складі: 4 силоси із зберігання зерна — об’ємом по 16,3 тис. т; 4 силоси зберігання зерна — по 13 тис. т; 6 силосів з конусним днищем — по 849 т. Номенклатура та середньорічні об’єми зернових вантажів, які планується перевантажувати складають: кукурудза — 1 млн т; соя — 50 тис. т; пшениця — 1 млн т; соняшник — 50 тис. т; ріпак — 100 тис. т; ячмінь — 300 тис. т.

«Загальний річний обсяг перевантаження становитиме 2,5 млн т в рік. Потужність одночасного зберігання зернових перевантажувального комплексу планується на рівні 130 тис. т, приймання зернових з автотранспорту — 900 тис. т за рік, приймання зернових з залізничного транспорту — 1,6 млн т за рік», — зазначено в повідомленні.

Джерело: Agravery.com