У Білорусі вже 50-й день відбуваються протести проти самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. У неділю, 27 вересня, на так звану «народну інавгурацію Тіханоської» на вулиці Мінська, за оцінками ЗМІ, вийшли майже сто тисяч протестувальників, сотню людей затримано.

Про це повідомляє Tut.by та «Радіо Свобода».

Після таємної інавгурації Лукашенка близько ста тисяч протестувальників зібрались на акцію «народної інавгурації». За даними центру «Весна», силовики вже встигли затримати майже сотню людей. Серед них шість журналістів, зокрема головний редактор видання NewGrodno Ігор Ремзик (Бубликов).

Мітинги і затримання відбуваються і в інших регіонах країни.

На акцію у Мінську люди прийшли з біло-червоними стягами та в коронах, плескаючи одне одному. Протестувальники скандували «Світлана ㅡ наш президент!» та «Живе Білорусь!».

Вдень на вулицях столиці з’явились БТРи та автобуси з тонованим склом. У місті повністю зупинився рух, силовики заблокували майже всі дороги у Мінську, а також закрилась низка станцій метро.

Силовики разом з невідомими у балаклавах почали облаву на протестувальників. Проти учасників акції використовували сльозогінний газ та спецзасоби.

Сама Світлана Тіхановська привітала білорусів з 50-м днем протестів та нагадала про права людей: «Демократія — це влада народу. А цілий народ сильніше одну людину, адже народ бореться за свої права, своє майбутнє і майбутнє своїх дітей».

«Тиха» інавгурація Лукашенка

23 вересня у Мінську відбулася інавгурація Олександра Лукашенка. Провели її «по-тихому», а після цього Лукашенко фактично офіційно вступив на посаду президента.

Таємна інавгурація обурила білорусів, які уже майже два місяці виходять на протести проти Лукашенка, адже вважають президентські вибори сфальсифікованими. Сам Олександр Лукашенко заявив, що «нікого не мусив попереджувати про інавгурацію».

Низка країн Євросоюзу, Велика Британія, США, Канада та Україна не визнали легітимність Лукашенка та закликали до нових виборів.Водночас першим (та єдиним), хто привітав Лукашенка з інавгурацією, став президент Туркменістану.