24 липня
23 липня
21 липня
20 липня
19 липня
17 липня
15 липня
14 липня
13 липня
12 липня
10 липня
9 липня
8 липня
7 липня

Очікують рекордний імпорт черешні

Через заморозки частина врожаю вітчизняних черешень втрачена. Дозрівання решти затримується через холодний і дощовий травень. Тому прогнозують рекордний імпорт ягоди з Туреччини.

Про це повідомляє Укрінформ. У багатьох господарствах Запорізької області врожай удвічі-утричі менший, аніж зазвичай.

«Подекуди ягоди зав’язалися лише на верхівках дерев, на висоті 2,5-4 метри. На кожному дереві – максимум 2-3 кілограми. За такої продуктивності багато фермерів, вочевидь, взагалі не будуть її збирати. Нерентабельно. Адже й людей доводиться наймати, і паливо-мастильні матеріали для доставки використовувати, ще й препаратами для кращого зберігання обробляти. У маленьких садах на присадибних ділянках, звісно ж, плоди на дереві не залишатимуть. Але продаватимуть цю черешню хіба що на місцевих ринках та обабіч автодоріг», – зазначає видання.

Черешня в Мелітополі продається за 35-40  грн/кг, у Києві 65-70грн/кг за дрібну й зірвану надзелень до 100-120 грн/кг «дуже солодкої».

Видання прогнозує зниження вартості, у тому числі й через рекордні обсяги імпорту. Насамперед, із Туреччини, яка, на відміну від усіх основних конкурентів, виростила пристойний урожай. Щоправда, сезон черешні там майже завершився.

Черешня з Молдови на український ринок потраплятиме лише невеликими партіями. Адже тут втрати сягнули 30-40, і більшість ягоди з цієї країни експортується в ЄС.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

4 листопада
3 листопада