Вчора
19 червня
18 червня
17 червня
15 червня
14 червня
13 червня
10 червня
8 червня
4 червня
31 травня
26 травня
23 травня
22 травня
21 травня
20 травня
18 травня
15 травня
13 травня

Очікують рекордний імпорт черешні

Через заморозки частина врожаю вітчизняних черешень втрачена. Дозрівання решти затримується через холодний і дощовий травень. Тому прогнозують рекордний імпорт ягоди з Туреччини.

Про це повідомляє Укрінформ. У багатьох господарствах Запорізької області врожай удвічі-утричі менший, аніж зазвичай.

«Подекуди ягоди зав’язалися лише на верхівках дерев, на висоті 2,5-4 метри. На кожному дереві – максимум 2-3 кілограми. За такої продуктивності багато фермерів, вочевидь, взагалі не будуть її збирати. Нерентабельно. Адже й людей доводиться наймати, і паливо-мастильні матеріали для доставки використовувати, ще й препаратами для кращого зберігання обробляти. У маленьких садах на присадибних ділянках, звісно ж, плоди на дереві не залишатимуть. Але продаватимуть цю черешню хіба що на місцевих ринках та обабіч автодоріг», – зазначає видання.

Черешня в Мелітополі продається за 35-40  грн/кг, у Києві 65-70грн/кг за дрібну й зірвану надзелень до 100-120 грн/кг «дуже солодкої».

Видання прогнозує зниження вартості, у тому числі й через рекордні обсяги імпорту. Насамперед, із Туреччини, яка, на відміну від усіх основних конкурентів, виростила пристойний урожай. Щоправда, сезон черешні там майже завершився.

Черешня з Молдови на український ринок потраплятиме лише невеликими партіями. Адже тут втрати сягнули 30-40, і більшість ягоди з цієї країни експортується в ЄС.

4 листопада
3 листопада