Вчора

Платні камери СІЗО можна сплатити наперед. Мін’юст запустив нову послугу

Міністерство юстицій запустило нову послугу, завдяки якій можна сплатити за користування платними камерами наперед.

“Будь-яка особа, взята під варту, має право надати адміністрації СІЗО підтвердження оплати “Послуги наперед” та скористатися відповідною платною послугою протягом шести місяців з дня здійснення відповідного платежу. Оплату послуги можна здійснювати знеособлено та не вказуючи конкретний час перебування під вартою”, — повідомили у Міністерстві юстицій.

У Мін’юсті додали, що будь-хто може придбати собі (або іншим) місце у будь-якій з платних камер, які вже відкриті у 19 установах виконання покарань, та скористатися можливістю “відвідати” слідчий ізолятор впродосж шести місяців.

Як “забронювати” камеру наперед

Щоб сплатити перебування у платній камері наперед необхідно подати електронну заяву про надання “послуги наперед” письмово або в електронній формі через автоматизовану систему “Онлайн будинок юстиції”. Для цього необхідно:

  • перейти за посиланням;
  • обрати місце надання послуги (найменування слідчого ізолятора);
  • обрати календарний період (доба, тиждень, місяць), за який маєте намір сплатити кошти за користування платною послугою;
  • сплатити вартість послуги.

Після здійснення оплати потрібно роздрукувати квитанцію з ідентифікатором платежу (цифровий або QR-код).

У Мін’юсті наголосили, що у разі, якщо впродовж шести місяців ніхто так і не скористається “Послугою наперед”, тобто не потрапить під варту, кошти за невикористані дні будуть зараховані до спеціального фонду державного бюджету СІЗО як благодійна допомога.

suspilne.media

Вчора