Вчора
3 грудня
2 грудня
1 грудня
30 листопада
29 листопада
28 листопада
27 листопада
26 листопада

Сигарети поступово дорожчають: ціна пачки зросте до 100 грн

Ще один захід, який вже кілька років поступово впроваджують в Україні – підвищення вартості сигарет. Мета – до 2024-го збільшити акциз до 90 євро за тисячу сигарет, а вартість самої пачки в кіосках і магазинах коливатиметься біля позначки 100 грн.

В середньому 2020-го сигарети подорожчають на 20%, а вже наступного року ті, що зараз коштують 50 грн, продаватимуться за ціною приблизно 60 грн/пачка. Ще 2017 року законом України №2245-VIII був встановлений 8-річний графік підвищення ставок акцизного податку на тютюнові вироби (на 2018 рік – на 30%, упродовж наступних семи років – на 20% щорічно).

Тютюнники кажуть: надходження до бюджету, як і тіньовий ринок, зростають через підвищення акцизів. Мовляв, якщо акциз продовжать збільшувати й надалі, то надходження до бюджету падатимуть. Але і фальсифікат, і легальні сигарети в кіосках і магазинах продають за однаковою ціною. Тому злочинці насамперед дбають про надприбутки, а не знижують вартість для курців. Крім того, частину контрафакту відправляють в Європу. Там вони, як уже раніше писав, в разі інвестиції в злочинну схему розміром $70 тис. можуть заробити майже $700 тис.

Приблизно 5 млрд грн недоотримає державний бюджет 2019-го через контрафактні сигарети, йдеться в дослідженні TNS. План із надходження тютюнового акцизу зірваний. Вдалося зібрати тільки 76,8% від необхідної суми.

businessua.com

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

4 листопада
3 листопада