СКАНДАЛ З СУРОГАТНИМ МАТЕРИНСТВОМ: ДЕВ’ЯТЬ РОДИН З АРГЕНТИНИ ПРИЛЕТІЛИ ДО УКРАЇНИ ПО ДІТЕЙ

Дев’ять родин з Аргентини сьогодні вночі прилетіли до Києва по дітей. Батьки мають пройти 14-денну ізоляцію.

Скандал із немовлятами, яких через пандемію коронавірусу вчасно не змогли забрати генетичні батьки-іноземці, спалахнув на початку травня. Власники репродуктивної клініки оприлюднили відео з дітьми в боксах, за якими доглядають няньки.

Нині 63 малят очікують на зустріч зі своїми  генетичними батьками. Поміж них  і малий Мануель. Усі ,без винятку біологічні батьки, запевняє адвокат клініки, проходять  ДНК-тест, який підтверджує родинні зв’язки з дитиною. На оформлення  документів на вивезення малюка знадобиться пару тижнів. “Діти, які народилися сурогатним шляхом, є громадянами Аргентини. Це генетичні батьки. Оформлюється свідоцтво про народження. Потім вони приїздять до Аргентини і отримують громадянство”, – пояснив адвокат клініки репродуктивної  медицини В’ячеслав Самсоненко.

Для багатьох у світі сурогатне материнство  – єдиний шанс народити свою дитину. В  Україні ця процедура неврегульована. Чіткого закону, щоби дозволяв цю процедуру  чи забороняв немає. До парламенту вже внесено законопроєкт, який має розмежувати торгівлю людьми і сурогатне материнство.

tsn.ua

Вчора