10 червня
8 червня
4 червня
31 травня
26 травня
23 травня
22 травня
21 травня
20 травня
18 травня
15 травня
13 травня
11 травня
7 травня
6 травня
1 травня
30 квітня
29 квітня

Скоро ліжок в лікарнях бракуватиме: Степанов попередив про стрибок інфікування COVID-19

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що погіршення ситуації з хворими на COVID-19 пов’язане із недотриманням правил карантину, і попередив, якщо на ситуацію ніяк не вплинути, то незабаром в медзакладах не вистачатиме місць для пацієнтів. Про це повідомляє Офіс президента.

За словами міністра, за останній місяць ситуація в країні значно погіршилася: якщо на кінець травня фіксувалося 300-400 лабораторно підтверджених випадків зараження на добу, то нині – 900-1000, втричі зросла кількість тих, кого госпіталізують.

Основна причина такої ситуації – нехтування правилами карантину. Це стосується понаднормового перевезення людей у громадському транспорті, нехтування засобами індивідуального захисту, недотримання соціальної дистанції.

“Якщо зараз не почати дотримуватися контролю, то ми матимемо ще гірший результат за два тижні”, – сказав Степанов і наголосив, що з таким темпами поширення хвороби потрібно говорити про готовність лікарень не лише другої, а й третьої хвилі.

Окрім цього, міністр зазначив, що зараз система охорони здоров’я працює краще, ніж коли поширення коронавірусу тільки розпочиналося, але у будь-якій країні можливості медицини обмежені. Якщо в деяких областях наразі заповнені 40-60% ліжок, то з нинішньою темпами дуже скоро місць бракуватиме.

Нагадаємо, раніше Міністерство охорони здоров’я, посилаючись на статистику смертності від коронавірусної інфекції COVID-19, заявило, що показник летальності по Україні становить 2,6%, і це набагато краще, ніж в інших європейських державах.

Zik.ua
4 листопада
3 листопада