8 серпня
4 серпня
2 серпня
30 липня
28 липня
22 липня
20 липня
19 липня
18 липня
14 липня
8 липня
7 липня
6 липня
29 червня
10 червня
2 червня
1 червня
31 травня
30 травня
19 травня
29 квітня
28 квітня

Сьогодні, 15 червня, у православних християн розпочався Петрів піст

Сьогодні у православних християн розпочинається особливий період – Петрів піст, який ще носить назву апостольського, а в перші віки християнства називався постом П’ятидесятниці. Про його встановлення читаємо в «Апостольських постановах», де зазначається, що розпочинати потрібно піст через тиждень після П’ятидесятниці в понеділок. Завершується ж піст в день святкування святих першоверховних апостолів Петра і Павла (12 липня н.с.). Відповідно найдовший Петрів піст триває шість тижнів, а найкоротший – 8 днів.

Цей піст не є таким строгим як Великий піст, та, варто пам’ятати, що добровільне обмеження в їжі є лише засобом, а не метою посту. Справжня мета посту – це боротьба з власними гріхами, переміна себе, покаяння і, як наслідок, наближення до Бога. Великою допомогою на цьому духовному шляху є турбота про ближніх, а особливо – милостиня для потребуючих. Одним з орієнтирів є уникання злості та перебування в радості.

«Це час для духовної радості, а не для смутку, час можливостей, а не просто обтяження… Сучасний християнин, беручи приклад та натхнення з апостолів, має виконувати свою місію: приділити час для сім’ї та дітей, допомогти батькам чи рідним, проявити любов та турботу про ближнього, подбати про довкілля, прочитати чи навіть написати книгу. І все, що б ви не робили, робити з любов’ю», – настановляє на початок посту Блаженнійший Митрополит Епіфаній.

Тож нехай Господь допомагає всім нам звершити радісний подвиг посту та стати кращими.

4 листопада
3 листопада